A-tím SR finišuje s prípravou

BRATISLAVA –  Slovenská mužská reprezentácia vstupuje do záverečného bloku prípravy pred začiatkom predkvalifikácie o postup na MS 2019. V nej systémom doma-vonku odohrá šesť zápasov, jej súpermi budú Arménsko, Bosna a Hercegovina, Švédsko. Do hlavných kvalifikačných bojov o svetový šampionát postúpia dva najlepšie tímy. 


Ivan Rudež pracuje na zvyšovaní tímovej chémie

A-tím SR má za sebou dva bloky prípravy, prvý v Šamoríne a druhý v Bratislave. Zverenci trénera Ivana Rudeža odohrali tri kompletné prípravné stretnutia, jeden duel proti Macedónsku arbitri predčasne ukončili po inzultácii rozhodcu macedónskym hráčom. Tréneri majú k dispozícii kompletný káder, ktorého súčasťou je aj naturalizovaný Američan Andre Jones. Práve on patril medzi opory Slovenska v príprave. Kouč Rudež priznal, že hlavným cieľom spoločných sústredení je neustále zvyšovanie tímovej chémie. "Tento týždeň vstupujeme do štvrtého týždňa prípravy. Máme za sebou prvé štyri prípravné zápasy, v ktorých sme si vyskúšali rôzne herné situácie. Počas doby, ktorá zostáva do ostrých predkvalifikačných zápasov, sa pokúsime zapracovať na situáciách, v ktorých cítime drobné nedostatky. Cieľom je pre nás neustále zvyšovanie tímovej chémie. Som si istý, že hráči dajú do kvalifikačných zápasov sto percent svojich možností. V prípade stopercentného prístupu v kvalifikácii nás určite čakajú dobré výsledky," zdôraznil Rudež, ktorý pred záverečným blokom prípravy vyradil z nominácie Mareka Jašša (BC Prievidza).

V totálnu snahu hráčov v blížiacich sa zápasoch verí aj prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Pavel Bagin. "Som presvedčený, že hráči dajú do zápasov všetko. Ak budú hrať na sto percent, tak prídu aj výsledky a ocenia to aj fanúšikovia,“ uviedol šéf SBA.

 

Príprava s Maďarmi

Pred ostrým štartom predkvalifikácie čakajú Slovákov ešte dva prípravné duely v Maďarsku (26./27. júla). Kapitán mužstva Stanislav Baldovský si doterajší priebeh prípravy pochvaľuje a verí, že jej kvalita a rozsah pomôžu tímu v dôležitých zápasoch. "Podľa môjho názoru bola doterajšia príprava ideálne zameraná na všetky herné aspekty. Tréner od nás vyžaduje maximálnu koncentráciu pri všetkých herných činnostiach, či už ide o herný tréning, kondičný tréning alebo videoanalýzu. Myslím si, že nám prípravné zápasy s Macedónskom a Kosovom vyšli veľmi dobre. Čaká nás ešte posledný súper, ktorým bude Maďarsko. Našou ambíciou v predkvalifikácii je vyhrať čo najviac zápasov a to aj napriek tomu, že to bude veľmi náročné. Myslíme si, že sa dá hrať s každým súperom    a vydáme zo seba sto percent v obrane a aj v útoku," sľúbil Baldovský.

 

Program zápasov A-tímu SR v predkvalifikácii o postup na MS 2019 do Číny:

02.08.2017     Arménsko - SLOVENSKO

05.08.2017     Bosna a Hercegovina - SLOVENSKO          

09.08.2017     SLOVENSKO - Švédsko (HANT aréna, Bratislava, 18:00)

12.08.2017     SLOVENSKO - Arménsko (HANT aréna, Bratislava, 20:00)

16.08.2017     SLOVENSKO - Bosna a Hercegovina (HANT aréna, Bratislava, 18:00)

19.08.2017     Švédsko - SLOVENSKO

  

Nominácia A-tímu SR:

Mário Ihring (Orlandina Basket/Tal.), Šimon Krajčovič, Martin Bachan (obaja BK Levickí Patrioti), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Stanislav Baldovský, Richard Körner, Peter Sedmák (KB Košice), Jaroslav Musil (BC Prievidza), Andre Jones, Milan Žiak (obaja bez klubovej príslušnosti), Michael Fusek (Spirou Charleroi/Belg.), Michal Baťka (BK Inter Bratislava)

Eurovia SBL - Extraliga ženy

III.kolo play-off finále 5.zápas 20.5.2017 sobota

PO39. BK Inter Bratislava 94:82 (45:44) 4:1
MBK Rieker Com Therm Komárno
     
 
PO35. BK Inter Bratislava 75:70 (44:47) 1:0

MBK Rieker Com Therm Komárno

PO36. MBK Rieker Com Therm Komárno
64:66 (37:28) 0:2

BK Inter Bratislava

PO37. BK Inter Bratislava 79:73 (44:39) 3:0
MBK Rieker Com Therm Komárno
PO38. MBK Rieker Com Therm Komárno           86:66 (48:23) 1:3    
BK Inter Bratislava 

II.kolo play-off semifinále

  KB Košice 2:4
MBK Rieker Com Therm Komárno
  BK Inter Bratislava 4:1
BC Prievidza
     
 
 

 

 
 
 

 

 

 

          
 

Konečná tabuľka základnej časti:


 

 


Výsledky 1. líg
Výsledky Západ
Výsledky Stred
Výsledky Východ
Program Západ
Program Stred
Program Východ

Fotogaléria

TSV


IURIS Group


elba


kappa


Národné športové centrum


Slovensky olympijsky vybor


IMPA


VAD


Slovenska streetbalova asociacia