Hviezda Francúzov Hoard: Nič iné ako obhajobu titulu neberieme

Francúzski basketbalisti, ktorí budú záverečnými súpermi slovenských reprezentantov v základnej D-skupine na ME hráčov do 18 rokov, patria medzi najväčších favoritov podujatia. Pred začiatkom turnaja v Bratislave a Piešťanoch majú jediný cieľ - obhájiť titul z predchádzajúceho šampionátu v Turecku.

Vlani v Samsune nemali Francúzi konkurenciu. Turnajom prešli bez prehry, vedení rozohrávačom Frankom Ntilikinom valcovali jedného súpera za druhým. Vo finále zdolali aj Litvu a získali prvý titul v kategórii do 18 od roku 2006. Pre úspešný ročník narodenia 1998 to bola už druhá trofej, v roku 2014 vyhrali ME hráčov do 16 rokov.

Ntikilina nastrieľal vo finále 31 bodov a vyhlásili ho za najužitočnejšieho hráča podujatia (MVP). Dynamického rozohrávača čaká hviezda kariéra, pred mesiacom si ho na drafte NBA vybral z ôsmeho miesta slávny New York Knicks.

Žezlo po Ntikilinovi prebral v súčasnom výbere Francúzska do 18 rokov Hoard. Atletický krídelník získava skúsenosti v zámorí, kde hráva stredoškolskú súťaž za Wesleyan Christian Academy. "Nič iné ako obhajobu titulu neberieme. Chceme zlato, to je náš cieľ," vravel Hoard pred začiatkom bojov v D-skupine, kde sa Francúzi okrem Slovákov stretnú aj s Lotyšmi a Bosnou a Hercegovinou.

Mladí reprezentanti krajiny galského kohúta sa budú spoliehať predovšetkým na tímovú chémiu a zohratosť. Deviati hráči zo súčasného kádra boli spoluhráčmi na vlaňajších MS do 17 rokov v Zaragoze, kde Francúzsko v predĺžení prehralo boj o účasť v semifinále proti Litve. “Hráme spolu už dlhší čas, čo určite bude naša veľká výhoda. Máme medzi sebou vytvorenú výbornú chémiu a na to sa chceme spoliehať aj na šampionáte v Bratislave," vrael Hoard, ktorý bol v Zaragoze lídrom mužstva. S priemerom 22,4 bodu na zápas patril medzi najlepších strelcov turnaja. K tomu pridal aj 5,7 doskoku, 3,1 asistencie a 1,7 získanej lopty na zápas. Rodák z Le Havre začal turnaj 41-bodovým vystúpením proti Kórejskej republike, čím sa postaral o rekord podujatia.

V porovnaní s MS do 17 rokov budú Francúzi na Slovensku ešte silnejší. "Budeme mať v tíme aj Yanika Blanca a Sofiana Brikiho, ktorí vynechali šampionátov sedemnástok v Zaragoze. To ešte viac rozšíri našu rotáciu a kvalitu na lavičke," pokračoval Hoard. Tréner výberu do 18 rokov Frederic Crapez tak bude mať z čoho vyberať. K taktike prezradil len nasledovné: "Budeme hrať tímovo, nekompromisne a pokúsime sa robiť súperom v obrane čo najväčšie problémy."

 

 Zápas Slovensko - Francúzsko je na programe 1. augusta o 18.00 v bratislavskej HANT aréne.

 

 

 

 

 

 

Eurovia SBL - Extraliga ženy

III.kolo play-off finále 5.zápas 20.5.2017 sobota

PO39. BK Inter Bratislava 94:82 (45:44) 4:1
MBK Rieker Com Therm Komárno
     
 
PO35. BK Inter Bratislava 75:70 (44:47) 1:0

MBK Rieker Com Therm Komárno

PO36. MBK Rieker Com Therm Komárno
64:66 (37:28) 0:2

BK Inter Bratislava

PO37. BK Inter Bratislava 79:73 (44:39) 3:0
MBK Rieker Com Therm Komárno
PO38. MBK Rieker Com Therm Komárno           86:66 (48:23) 1:3    
BK Inter Bratislava 

II.kolo play-off semifinále

  KB Košice 2:4
MBK Rieker Com Therm Komárno
  BK Inter Bratislava 4:1
BC Prievidza
     
 
 

 

 
 
 

 

 

 

          
 

Konečná tabuľka základnej časti:


 

 


Výsledky 1. líg
Výsledky Západ
Výsledky Stred
Výsledky Východ
Program Západ
Program Stred
Program Východ

Fotogaléria

TSV


IURIS Group


elba


kappa


Národné športové centrum


Slovensky olympijsky vybor


IMPA


VAD


Slovenska streetbalova asociacia