Bosniakom budú chýbať Musa so Sikirasom, spoliehať sa budú na Camparu

Reprezentanti Bosny a Hercegoviny sú pred európskym šampionátom basketbalistov do 18 rokov, ktorý sa od soboty začne v Bratislave a Piešťanoch, v zložitej situácii. Pre viaceré absencie im bude chýbať viacero opôr. Napriek tomu neskladajú zbrane a v bratislavskej D-skupine, kde budú ich súpermi aj mladí Slováci, chcú zohrať dôstojnú úlohu a vyhnúť sa bojom o záchranu.

Dvojicu ťahúňov mládežníckeho výberu Džanan Musa, Njegos Sikiras povolalo vedenie federácie do A-tímu, ktorý čaká predkvalifikácia o postup na MS 2019. V nej sa Bosna stretne v dvojzápase aj Slovenskom, ktoré vedie kouč Ivan Rudež.

Musa so Sikirasom patrili medzi najväčšie hviezdy kontinentálneho šampionátu hráčov do 16 rokov, ktorý Bosna pred dvoma rokmi v Litve ovládla a získala prekvapujúci titul. Vtedajší nečakaný úspech oslavovalo v uliciach Sarajeva 50.000 ľudí a zaradil sa medzi prvé medzinárodné úspechy balkánskej krajiny v ére samostatnosti.

Musu vyhlásili za najužitočnejšieho hráča šampionátu, keď mal priemery 23,9 bodu, 9,1 doskoku a 6,3 asistencie na zápas. Jeho líderskú úlohu v tíme na turnaji v Bratislave a Piešťanoch zaujme elitný tvorca hry Sani Campara.

Ten od roku 2016 pôsobí v juniorke Realu Madrid. V španielskom veľkoklube s ním majú veľké plány, od budúcej sezóny by mal absolvovať niekoľko tréningov aj s A-tímom "bieleho baletu". Campara si obliekol dres osemnástky Bosny a Hercegoviny už na vlaňajšom šampionáte v tureckom Samsune. "Tento rok nám na turnaji chýbajú viacerí mimoriadne dôležití hráči ako Musa, Mutič, Kočič alebo Sikiras. Kľúčovou osobnosťou družstva bude nepochybne Sani Campara z Realu Madrid, ktorý bol aj členom reprezentácie do 16 rokov a pred dvoma rokmi s ňou vyhral európsky šampuonát. O pár rokov bude špičkovým rozohrávačom a špílmachrom seniorského národného tímu," povedal na adresu svojho prvého rozohrávača tréner Bosny a Hercegoviny Boris Džidžič.

 

Zápas Slovensko - Bosna a Hercegovina je na programe v nedeľu 30. júla o 18:00 h      v bratislavskej Hant aréne.

Eurovia SBL - Extraliga ženy

III.kolo play-off finále 5.zápas 20.5.2017 sobota

PO39. BK Inter Bratislava 94:82 (45:44) 4:1
MBK Rieker Com Therm Komárno
     
 
PO35. BK Inter Bratislava 75:70 (44:47) 1:0

MBK Rieker Com Therm Komárno

PO36. MBK Rieker Com Therm Komárno
64:66 (37:28) 0:2

BK Inter Bratislava

PO37. BK Inter Bratislava 79:73 (44:39) 3:0
MBK Rieker Com Therm Komárno
PO38. MBK Rieker Com Therm Komárno           86:66 (48:23) 1:3    
BK Inter Bratislava 

II.kolo play-off semifinále

  KB Košice 2:4
MBK Rieker Com Therm Komárno
  BK Inter Bratislava 4:1
BC Prievidza
     
 
 

 

 
 
 

 

 

 

          
 

Konečná tabuľka základnej časti:


 

 


Výsledky 1. líg
Výsledky Západ
Výsledky Stred
Výsledky Východ
Program Západ
Program Stred
Program Východ

Fotogaléria

TSV


IURIS Group


elba


kappa


Národné športové centrum


Slovensky olympijsky vybor


IMPA


VAD


Slovenska streetbalova asociacia