Reprezentácia dievčat do 16 rokov odohrala v piatok a v sobotu v Lučenci ďalšie dva prípravné zápasy pred európskym šampionátom B-kategórie v bulharskej Sofii (15. – 24. august). Bilancia zvereniek trénerky Ivany Jalčovej je jedno víťazstvo a jedna prehra.

piatok, 9. august
Slovensko U16 -Bielorusko U16 87:78
Ivana Jalčová, trénerka SR: Tento  zápas sme odohrali vo výbornom tempe, s veľkou energiou na ihrisku aj na lavičke. Celý zápas sme mali navrch a dievčatá si to na ihrisku užívali. Bielorusky proti nám hrali viacmenej celý zápas vysunutú obranu a až na pár momentov, keď sme sa splašili a zbrklo prihrávali loptu do rúk súpera, sme prechod do útoku zvládli. V útoku nás podržala výborná úspešnosť, o čom hovorí aj vysoký počet stelených bodov. Naše prvé víťazstvo v príprave nám prinieslo veľké povzbudenie do ďalších bojov. 

sobota, 10. august
Slovensko U16 – Bielorusko U16 68:77
Ivana Jalčová, trénerka SR: V druhom zápase sme očakávali väčšiu agresivitu od súpera a tak to aj bolo. Od začiatku na nás tlačili po celom ihrisku a my sme v prvom polčase pôsobili veľmi zaspato, riešili situácie oneskorene a dovolili Bieloruskám vytvoriť si vysoký náskok. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním sa pobiť o lepší výsledok a pokúsiť sa otočiť takmer dvadsaťbodové manko. Dokázali sme sa agresívnou hrou a lepšou energiou na oboch koncoch ihriska dotiahnuť až na rozdiel dvoch bodov. Koncovku sme nezvládli, ale aj napriek prehre, je pre nás malou výhrou to, že sa dievčatá nevzdali a zabojovali až do konca. Možno chýbal kúsok šťastia a zápas sme  mohli vyhrať po bojovnom comebacku práve my. Bilancia prípravných zápasov síce nevyzerá veľmi pozitívne, ale naša hra sa zlepšovala každým zápasom. Celkovo som spokojná s prípravou a už sa tešíme na samotné majstrovstvá.