Reprezentantky do šestnásť rokov vyhrali aj svoj tretí zápas na ME B-kategórie v bulharskej Sofii a na turnaji sú zatiaľ stopercentné! Po Kosove a Švajčiarsku zdolali zverenky trénerky Ivany Jalčovej aj Izrael 73:54. Štvrtý zápas na turnaji hrajú mladé Slovenky v pondelok o 17.15 proti Nórsku.

Izrael – Slovensko 54:73 (14:13, 27:36, 43:54)
Zostava a body SR: Jarošová 12, Kristlová 10, Kolesárová 10, Dulovičová 7, Majorošová 7 (Spišiaková 13, Kmetoniová 5, Erdélyiová 4, Vandlíková 3, Mišinská 2, Kupčová 0).
trojky: 6/22 – 8/25, trestné hody: 12/17 – 17/28, fauly: 25:16, štvrtiny: 14:13, 13:23, 16:18, 11:19.

Martin Bosý, asistent trénerky SR: „Našou treťou prekážkou na šampionáte bolo húževnato hrajúce družstvo z Izraela. Do zápasu sme vstúpili s menšou energiou ako náš súper, čo sa mierne odzrkadlilo na priebehu, ale aj na skóre prvej štvrtiny. Agresívne hrajúce Izraelčanky nás trápili pressingami a zónovou obranou, do ktorej sme sa ťažko presadzovali. Počas druhej štvrtiny sa nám postupne darilo agresivite súpera vyrovnať a aj sa nám podarilo premeniť trojbodové pokusy, čo nás dostalo do hernej pohody. Začali sme lepšie brániť, nebáli sme sa chodiť tvrdo do súbojov, prienikovej hry a začali sme lepšie odstavovať. Výsledkom bolo deväťbodové vedenie v polčase. V úvode druhého polčasu na nás súper vybehol, podarilo sa mu premeniť ťažké strelecké pokusy a našimi stratami sme mu dovolili dostať sa na dostrel troch bodov. Po time-oute  sme sa upokojili, začali hrať  znovu rozumne a premieňali sme aj strelecké pokusy, čo bolo pre nás doposiaľ Achillovou pätou. Zápas sme doviedli do víťazného konca, ukázali sme silu tohto družstva a víťaznú mentalitu, pričom každá hráčka prispela niečím k tejto pre nás veľmi dôležitej a povzbudivej výhre. Do zápasu nezasiahla len Emma Hermannová kvôli zdravotným problémom.“