Pre mnohé deti v Handlovej sa začali  očakávané jarné prázdniny, ale v ŠBK Handlová slovo oddych nepoznajú. Dva dni plné basketbalu v dvojfázových tréningoch zamerané na rozvoj individuálnych zručností vyplnili  účastníkom basketbalovej školy všetok voľný čas. Záujem o školu bol enormný, počet prihlášok sa pohyboval okolo čísla  96, no  len 35 najšťastnejších malo možnosť zažiť atmosféru basketbalovej školy. Tréningový proces bol vedený pod taktovkou  domáceho trénera ŠBK Handlová Jana Beráneka a jeho asistenta Maroša Minárika, ku ktorým sa pridali Martin Blaho, jeden z najlepších individuálnych trénerov na Slovensku a Ondrej Haviar, hráč prvoligovej Banskej Bystrice.  Na druhý deň bola súčasťou programu  prednáška so špeciálnym hosťom Milanom Žiakom z Levických Patriotov, čerstvým víťazom Slovenského pohára.

Ján Beránek, tréner ŠBK Handlová:Som veľmi rád, že sa nám podarilo vytvoriť druhý diel tohto projektu. Ešte viac ma teší, že bol oň veľký záujem a prihlásilo sa nám niečo viac ako 96 detí, bohužiaľ sme mohli vziať len 35. Počas dvoch dní mohli deti absolvovať vysokokvalitné tréningy pod mojím vedením,  ale aj pod vedením trénera Blaha, Haviara, Minárika. Špeciálnym hosťom bol Milan Žiak, ktorému chcem poďakovať za to, že prišiel medzi nás a spravil fantastickú prednášku. Ukázal deťom, čo sa dá zlepšiť v herných činnostiach jednotlivca, ale aj celého tímu. Prebehla s ním autogramiáda aj fotenie. Myslím si,  že bol tým správnym impulzom a tou správnou motiváciou pre začínajúcich basketbalistov. Touto cestou sa chcem zároveň  poďakovať všetkým partnerom, bez ktorých by  basketbalová škola nebola zrealizovaná. Nemožno zabudnúť na podporu rodičov a ich dôveru.  Pevne verím že sa uvidíme aj v nabudúce.

Prázdninová písomka z teórie basketbalu
https://www.youtube.com/watch?v=6JhVNfuz7to

Rozhovor s Martinom Blahom

Pán tréner, aké dojmy vo vás zanechala Basketbalová škola 2?

Tento projekt sa mi veľmi páčil. Bol zorganizovaný na vysokej úrovni, najmä čo sa týka podmienok a prostredia pre chlapcov. Som šťastný, že všetci zúčastnení odchádzajú z kempu zdraví a verím, že všetky veci, ktoré sme sa im snažili podať,  využijú  vo svojich kluboch a budú na ich pracovať aj naďalej.

Ako hodnotíte spoluprácu s trénerom Beránekom, Haviarom, Minárikom a špeciálnym hosťom, Milanom Žiakom?

Myslím, že sme si veľmi rozumeli. Mali sme tie isté myšlienky, tú istú filozofiu, nebol tam takmer žiadny názorový rozdiel, sme na rovnakej vlnovej dĺžke ako tréneri a dokážeme spolu pracovať tak,  aby to bolo pre tie „decká“ čo najlepšie.

Čo vás na tomto projekte zaujalo najviac?

Zaujímavé bolo zanietenie všetkých detí, ktoré boli disciplinované, počúvali a snažili sa na slovo dodržať to, čo sme im vraveli. To je práve to pozitívne, že tie deti to baví a majú zanietenie  pre basketbal.

Prišli by ste na basketbalovú školu aj v budúcnosti?

Prečo nie! Keď budem mať čas, kedykoľvek.

 

Prehľad ocenených v projekte:

MVP turnaja: Emma Cabániková

Teória basketbalu: Miroslav Marko a Marek Máčai

Súťaž v zručnostiach: Samuel Hliva a Christián Minárik

Jeden proti jednému: Samuel Murcin a Ronet Hirka

zdroj: sbkhandlova.sk