V azerbajdžanskom Baku sa koná 15. ročník Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF. Skúsenosti a poznatky tam nepochybne naberajú aj Banskobystričania, ktorí toto podujatie zorganizujú namiesto pôvodne prihlásených Košíč v roku 2021.

V Baku je aj podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, ktorý sa počas pracovnej cesty stretol s ministrom mládeže a športu Azerbajdžanu Azadom Rahimovom, no a nechýba tam ani športovo-technický manažér a marketingový riaditeľ SBA Ľubomír Ryšavý. Cieľom tejto cesty bolo pozrieť si športoviská a stretnúť sa s organizátormi, ktorí nám okrem mnohých iných vecí objasnili napríklad ich vzdelávací program dobrovoľníkov. Je to veľmi zaujímavé a inšpiratívne. Zaujímal som sa aj o marketing podujatia a spôsob financovania tohto veľkého mládežníckeho festivalu,“ povedal Ľubomír Ryšavý.

Banskobystričania už teraz vedia, že na nich počas najbližších dvoch rokov čaká nesmierne veľa práce. Zástupcovia mesta ako aj nový organizačný tím dostali množstvo informácií, z ktorých budú čerpať pri príprave podujatia,“ prezradil Ľubomír Ryšavý a na margo trávenia aspoň niekoľkých chvíľ voľného času dodal: Samozrejme som si pozrel basketbalové zápasy, ale videl som aj súťaže v džude a atletike.“

Peter Zagiba