Dvanásť rokov po sebe získali basketbalistky GOOD ANGELS Košice trofej pre víťaza Slovenského pohára. Nečakaná stopka prišla až minulý rok v Piešťanoch. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča sa opäť po roku vracajú na miesto činu motivované opäť získať do svojich rúk trofej pre víťaza.

Ako každý rok, tak aj v roku 2017 boli Košičanky najväčším favoritom na zisk Slovenského pohára. Lenže vo finále nestačili na domáce Piešťanské Čajky, ktorým podľahli po dramatickom boji 53:59. „Myslím si, že motivácia je väčšia a už sa tešíme na Slovenský pohár. V predchádzajúcej sezóne sme nezvládli finále, preto tá motivácia navyše bude určite na mieste. Určite cestujeme s tými najvyššími ambíciami. Myslím si, že iné sa od nás ani nečaká, aj keď vieme, že to bude náročný turnaj,“ prezradil pred turnajom tréner Košíc Peter Jankovič.

Spolu s jeho zverenkyňami majú Košice zatiaľ výborne rozbehnutú sezónu. V Európskom pohári FIBA si nedávno vybojovali postup medzi najlepšiu osmičku, keď zvládli domácu odvetu s Basket Landes (63:44) a zmazali 14-bodové manko z úvodného stretnutia. Vo Východoeurópskej lige (EEWBL) dokonca zakončili skupinovú fázu bez straty bodu, vo štvrťfinále ich paradoxne vyzve ďalší slovenský zástupca – Piešťanské Čajky. Akurát v lige prišli o neporaziteľnosť, keď v previerke pred Slovenským pohárom prehrali s Piešťanmi 66:72. Prvé miesto v tabuľke im však zabezpečilo účasť priamo v semifinále. „Nevidím v tom žiadnu výhodu alebo nevýhodu. Polovicu základnej časti sme bojovali práve preto, aby sme mali o zápas menej. Môžeme hrať naplno v oboch zápasoch za predpokladu postupu do finále. Myslím si, že zvládneme dva zápasy v plnom nasadení. Máme odohrané množstvo takých stretnutí, tak sa budeme snažiť využiť tieto skúsenosti,“ vyjadril sa Jankovič.

Cesta za trofejou pre víťaza Slovenského pohára vedie cez dve nástrahy. Najskôr sobotňajšia semifinálová, v ktorej narazia buď na ŠBK Šamorín alebo BK ŠKP 08 Banská Bystrica. A potom prípadná nedeľňajšia finálová. „Kľúčové bude určite nasadenie od prvej minúty. Už v semifinále nás určite preverí súper, ktorý nám nič nedaruje. Verím, že keď sa nám podarí prejsť do finále, tak urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme boli úspešní,“ prezradil kormidelník Košíc kľúč k prípadnému úspechu.

Autor: Michal Duchovič

Foto: goodangelskosice.eu