Univerziádny výber žien má za sebou prvý z troch prípravných zápasov na českej palubovke, Slovenky dnes podľahli českému univerziádnemu tímu 39:55. Druhý zápas odohrajú zverenky trénera Pavla Horičku v sobotu proti českej U20, posledný v nedeľu s českým družstvom U18.

Česká republika UNI – Slovensko UNI 55:39 (18:5, 32:15, 42:27)
Zostava a body SR: Stašová 10, Tarkovičová 8, Filičková 5, Ošťádalová a Dulová po 3, Hašková, Balážová, Moravčíková a Kozáková po 2, Kováčiková a Drobná 1.

TH: 18/25 – 5/10, trojky: 1/14 – 6/23, fauly: 12 – 21, štvrtiny: 18:5, 14:10, 10:12, 13:12.

Pavel Horička, tréner SR: Začiatok zápasu bol poznačený kratšou rozcvičkou, ktorú sme mali k dispozícii, ale to nič nemení na tom, že sme začali veľmi ospalo. Nemali sme dostatočný pohyb a Češky si vybudovali komfortný náskok. Teší ma zlepšený výkon po obrátke, dostali sme sa do tempa a druhý polčas  sme aj vyhrali, hoci na konečnom výsledku to veľa nezmenilo. V ďalších zápasoch musíme hrať lepšie a som presvedčený, že aj budeme.

Veronika Dulová: Do zápasu sa nastupovalo ťažšie, mali sme iba krátku rozcvičku. Prvý polčas nám vôbec nevyšiel, no povedali sme si, že aspoň druhý chceme vyhrať. Podarilo sa, postupne sme sa zlepšovali v obrane aj v útoku a hoci sme robili aj veľa základných chýb, na to, že to bol prvý zápas, sme hrali celkom fajn.

Alica Moravčíková: Odohrali sme náš prvý spoločný zápas. Úvodný polčas bol celkom katastrofálny, v druhom sme sa však dokázali vzchopiť a podať tímový výkon. Zabrali sme v obrane a stiahli sme Češky tuším na desaťbodový rozdiel. Dúfam, že ďalšie zápasy už budú lepšie.

Štefan Kubík/Peter Zagiba