Úvodný májový víkend bude v bratislavskej športovej hale Mladosť patriť výberovému kempu pre reprezentačné družstvá v kategóriách muži, ženy a „U23“ ženy. Viac o tomto projekte prezradí manažér 3×3 T.E.A.M.-u Slovakia Marek Adamčík.

3×3 sezóna je už za rohom, prvou akciou bude v Bratislave výberový kemp. Čo vlastne stálo za touto myšlienkou? „Za vznikom tejto myšlienky stála naša snaha dať priestor a šancu ukázať svoju kvalitu a schopnosti širokému spektru basketbalistov a basketbalistiek. Veľmi radi by sme videli nové talenty, s ktorými by sme do budúcnosti mohli počítať pri výstavbe reprezentačných tímov vo všetkých kategóriách,“ odpovedá Marek Adamčík.

Aj SBA sa vo väčšej miere začína venovať „trojkovému“ basketbalu, keďže len nedávno bol tento šport zaradený do programu olympijských hier 2020 v Tokiu. „Našou snahou je ukázať, že SBA má veľký záujem o vybudovanie kvalitného zázemia a pritiahnutie mladej generácie hráčov a hráčok k trojkovému basketbalu. Radi by sme im ukázali, že majú reálnu šancu zabojovať o reprezentačný dres,“ vyhlásil Adamčík.

Podľa manažéra 3×3 T.E.A.M.-u je tiež cieľom vytvorenie kontinuálnej a dlhodobej prípravy smerujúcej práve k OH 2020: „Radi by sme mapovali hráčov počas celej sezóny. S blížiacou sa trojkovou sezónou im chceme pripraviť kvalitné podmienky na prípravu. Dúfame, že sa to podarí pretaviť do úspešných výsledkov. Radi by sme zabojovali o postup na ME vo všetkých kategóriách. Podobné kempy robia v okolitých krajinách a taktiež v iných európskych krajinách. To bol jeden z dôvodov, prečo sme pristúpili k tomuto kroku s ohľadom na blízku budúcnosť. Radi by sme sa taktiež zapojili do rozvojového projektu FIBA s názvom Fast track, ktorý je zameraný na rozvoj juniorských reprezentačných tímov.“

Ako vlastne teda bude vyzerať dvojdňový event? „Výberový kemp bude prebiehať formou otvoreného turnaja, kde odborná komisia bude sledovať jednotlivých hráčov a tímy a na základe toho sa vytvorí zoznam potenciálnych reprezentantov. Touto cestou by sme radi pozvali všetkých nadšencov trojkového basketbalu, ktorý majú chuť ukázať svoje kvality,“ uzatvoril Adamčík. Novovytvorené reprezentačné tímy by mali byť tiež súčasťou podujatí 3×3 Central Europe Tour.

V sobotu 5. mája dostane šancu ženská zložka, v nedeľu 6. mája mužská zložka. Nie je nutné prihlasovať sa dopredu, stačí prísť do športovej haly Mladosť v Bratislave s minimálnym počtom 3 ľudí v družstve.

Autor: Michal Duchovič

Foto: archív SBA