Veľmi nás teší, že naša Ženská reprezentácia dostala opäť pozvánku na ďalšie kolo svetovej série ženskej série FIBA v 3×3 basketbale. Vo svojom prvom vystúpení na tomto podujatí sa našim dievčatám podarilo postúpiť zo skupiny, kde najskôr podľahli vo svojej premiére Holandsku a potom zdolali účastníčky olympijských hier v Tokyu, tím Mongolska. Vo štvrťfinále však nestačili na ďalšie účastníčky letných olympijských hier a to tím Francúzska. Skvelá skúsenosť a zápasy so svetovou špičkou nám ukázali, akým smerom sa musíme uberať, a by sme si náš cieľ, LOH v Paríži priblížili.

Ďalšou skvelou príležitosťou kde získať skúsenosti a hrať proti top tímom sveta je toto, v poradí už tretie kolo FIBA Women’s series, tentokrát vo francúzskom meste Poitiers.  Pod vedením trénera Richarda Kamenského cestujú do dejiska podujatia 4 hráčoky. Ema Mihaljevičová a Monika Krajčovičová priamo z Rumunska, kde sa zúčastnili európskej kvalifikácie a dvojica hráčok Dominika Rusiňáková a Stella Tarkovičová pricestujú zo Slovenska a doplnia tak slovenský výber.

V skupine sa naše ženy stretnú s reprezentáciami Ruska a Francúzska do 25 rokov. Cieľom bude opätovne postup z veľmi náročnej skupiny do vyraďovacích bojov. Oba zápasy môžete sledovať na fb profile nášho mediálneho partnera sport.sk a samozrejme na youtube kanály FIBA 3×3 FIBA3x3 – YouTube.

Program našich zápasov:

29.6.  Rusko : Slovensko 17:25

29.6. Francúzsko U25 : Slovensko 20:45

33