V dňoch 2. – 4. augusta sa uskutočnili tri reprezentačné podujatia našich 3×3 tímov.V maďarskom Szolnoku sa hrali ďalšie dva turnaje v rámci FIBA U23 Nations League a vo francúzskom meste Voiron sa bojovalo  o dve miestenky na majstrovstvá Európy do 18 rokov.

Mládežnícke reprezentácie sa predstavili v trojčennej, respektíve štvročlennej skupine, odkiaľ si postup do vyraďovacej fázy zaistili prvé dva tímy. Dievčatá sa postupne stretli s reprezentáciou Izraela a s domácim Francúzskom. Po kvalitnej príprave, ktorú dievčatá absolvovali pod vedením Richarda Kamenského, boli očakávania nie prehnané, ale vysoké. Žiaľ, výbuch hneď v úvodnom zápase naše plány zmaril a večerná prehra s Francúzskom definitívne rozhodla o našom nepostupe.

Pre chlapcov, ktorí sa ocitli v nominácii, to bol prvý veľký turnaj v trojkovom basketbale a aj napriek snahe uspieť, podobne ako dievčatám, ani im sa nepodarilo postúpiť. V úvodný deň po prehrách so Švédskom a Bieloruskom bolo jasné, že postup unikne aj im. Nič na tom nezmenil ani fakt, že v nedeľu porazili reprezentáciu Portugalska.

Nations League U23

Ženská reprezentácia cestovala do Szolnoku v neznemenom zložení a pripravená potvrdiť kvalitné výkony a úspešné výsledky z prvých dvoch turnajov. Muži v pozmenenej zostave, kedy sa k tímu pripojil Samuel Hanák a Dominik Havel, išli s cieľom ukázať sa v lepšom svetle a získať čo najviac bodov to renkingu.

Prvý turnaj sa pre ženský tím začal výhrou s Rumunskom. Tu však nastali zdravotné problémy u dvoch hráčok, ktoré sa prejavili v neskorších zápasoch. Aj napriek prehre s domácim družstvom sme postúpili do semifinále, kde sa zdravotné problémy prejavili naplno. Našim súperom bola Česká republika. Aj napriek okolnostiam sme do zápasu vstúpili skvele a vyhrávali sme dokonca 10:3. Žiaľ, postupom času začala, aj na základe okolností, klesať koncentrovanosť a najmä energia. Hráčky súpera otočili zápas dvojbodovými košmi a po predĺžení sme prehrali 13:15.

Nedeľňajší turnaj nás súperi opäť porazili dvojbodovými strelami a po prehrách s Ukrajinou a Maďarskom sme tentoraz zostali pred bránami finále.

Mužká reprezentácia vstúpila do turnaja zle a hneď v úvodnom zápase vysoko podľahla Ukrajine, pod čo sa podpísal hlavne fakt, že v takomto zložení hrali na turnaji prvýkrát. V druhom zápase skupiny proti neskorším víťazom Maďarsku predviedli skvelý výkon a až do poslednej minúty bojovali  o víťazstvo a postup zo skupiny. Žiaľ, fyzická disponovanosť a zohratosť boli na strane domácej reprezentácie. Nedeľňajší zápasy proti Rumunom a opäť Maďarom pokračovali v trende z posledného piatkového zápasu, kedy naši chalani počas celého zápasu držali so súpermi krok. Vždy však ťahali za kratší koniec.

Ďalší program FIBA U23 Nations League:

29.8. – 30.8. Debrecen, Maďarsko