Dvojdňový basketbalový sviatok skončil a tretí ročník 3×3 Sereď Cup máme za sebou. Všetci sme dúfali, že počasie bude organizátorom priať a nakoniec všetko dobre dopadlo. Hoci v sobotu fúkal naozaj silný vietor, turnaj prebehol bez problémov.

Basketbal je v Seredi veľmi obľúbený šport a ak s tým spojíme naše mesto, vonkajšie prostredie na námestí a skvelých fanúšikov, tak túto akciu si museli užiť všetci súťažiaci a rovnako aj návštevníci. Ambasádorkou turnaja bola rovnako ako minulý rok populárna a známa Bronislava Borovičková, odchovankyňa seredského basketbalu a bývala reprezentantka Slovenska.

Ako sme vás informovali v samostatnom článku, deň pred hlavným turnajom prebiehal detský Kids Cup, na ktorom sa zúčastnili seredské základné školy. Netradičný formát na špeciálnom povrchu si vyskúšalo viac ako sto detí vo veku od 8 do 14 rokov. Námestie slobody sa tak z hodiny na hodinu zmenilo na športovisko plné usmiatych a šťastných detí, ktoré si turnaj užívali spolu s učiteľmi. Víťazom Kids Cup 2019 sa v kategórii U15 stalo Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi.

Najnapínavejšie finále mužov za posledné tri roky

Keďže ide o turnaj medzinárodného charakteru, v Seredi sa predstavili aj tímy zo Srbska a z Bosny a Hercegoviny. Počas dňa odohrali množstvo kvalitných zápasov, ktoré naplno ukázali fanúšikom dynamiku tohto jedinečného športu. V kategórii muži vyhrali hráči z Bosny a Hercegoviny s tímom 3×3 Basket Club, ktorí neostali nič dlžní svojej povesti a turnaj ovládli napriek veľmi náročnému finále, ktoré sa muselo predlžovať.

Svoje si nenechal vziať ani tím s názvom Dravci, v ktorom pôsobili aj dvaja Seredčania. V kategórii U18 turnaj vyhrali a medzi mužmi obsadili krásne tretie miesto, k čomu im gratulujeme. Ženské kategórie sa nakoniec zlúčili a ovládol ich tím nabitý talentovanými basketbalistkami – Slovakia tím.

Exkluzívnu cenu vyhrala reprezentantka

Diváci, ktorí navštívili 3×3 Sereď Cup, mohli vyhrať fantastickú cenu v podobe exkluzívnej výhry – auta BMW na celý jeden víkend. Streleckú súťaž pre verejnosť vyhrala Ema Mihaljevičová, extraligistka z tímu Piešťanské Čajky, ktorej gratulujeme a prajeme jej krásny víkendový výlet. Zaujímavosťou je, že Ema je zároveň slovenskou reprezentantkou v basketbale vo formáte 3×3, takže výhra je pre ňu určite príznačná. Túto zážitkovú výhru do súťaže venoval jeden z partnerov podujatia Bavaria TT.

Víťazom gratulujeme a držíme palce na ďalšom kvalifikačnom turnaji. Rovnako ďakujeme organizátorom, menovite Martinovi Lámalovi, Romanovi Adamčíkovi a celému tímu, ktorý sa podieľal na organizácii tejto úspešnej športovej akcie.

Svetové finále prebehne v Prahe

Basketbalová tour, ktorej súčasťou je aj Sereď, odštartovala 1. mája v Bratislave a následne v Prievidzi a v Košiciach. Kvalifikačný turnaj prebiehal v Seredi v sobotu 8. júna a hral sa v kategóriach U18 dievčatá, U18 chlapci, ženy a muži. Celkovo sa prihlásilo až 24 tímov, ktoré bojovali o prvé miesto. Víťazstvo na tomto turnaji môže byť odrazovým mostíkom na svetový turnaj. Posledný slovenský kvalifikačný turnaj sa odohrá 15. júna 2019 v Handlovej. Po ňom bude 13. júla 2019 nasledovať finálový turnaj v Eurovei v Bratislave.

Víťazi jednotlivých regionálnych kôl postúpia na medzinárodný finálový turnaj do Pardubíc, ktorý je naplánovaný na 20. – 21. júla 2019. Víťaz finálového turnaja z Pardubíc postúpi na FIBA 3×3 World Tour 2019, ktorého finále sa uskutoční 3. – 4. augusta 2019 v Prahe.

ZDROJ: SEREDSITY.SK