Po roku môžu basketbalistky Good Angels Košice znova zdvihnúť nad hlavy medzinárodnú trofej. Už počas nastávajúceho víkendu sa predstavia vo Final Four Východoeurópskej ligy (EEWBL) a od veľkého úspechu ich delia dve potrebné víťazstvá.

„Minulý rok bol na záverečnom turnaji náročnejší program, keďže tam hralo osem tímov a mali sme tri zápasy. Nám vyhovovalo, že sme boli v domácom prostredí a aj ten žreb bol celkom priaznivý,” zaspomínal si na cestu za prvým úspechom v EEWBL generálny manažér družstva Daniel Jendrichovský. „Tentoraz síce odohráme len dva duely, ale s omnoho kvalitnejšími súpermi. Najmä predčiť Rigu na jej domácej pôde bude nesmierne náročné.”

Prvým krokom pre Košičanky však nebude zdolanie Rigy, ale švédskeho tímu Udominate, s ktorým hrajú v sobotu o 13.30. V skupinovej fáze sa so severankami stretli Piešťanské Čajky a prehrali 66:70. „Švédky majú skvelé legionárky, najmä kvinteto, ktoré ich ťahá, je vynikajúce. Spomenul by som napríklad Američanku Tiffany Brownovú, ktorá hrala pred rokom práve v drese Čajok. Na druhej strane, nás mrzí, že stále nie je stopercentne zdravotne v poriadku Darxia Morrisová. Obhájiť titul bude preto neskutočne náročné, ale verím, že to dokážeme,” dodal Daniel Jendrichovský.

Autor: Peter Zagiba

Foto: EEWBL