V Belehrade sa vo štvrtok 13. decembra vylosovali súperi slovenských mládežníckych basketbalových reprezentácii na B-kategóriách majstrovstiev Európy a tiež tímy, s ktorými sa stretne mužská reprezentácia v treťom kole predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. 

Slovenská basketbalová asociácia vyšle v lete na mládežnícke šampionáty päť reprezentačných výberov. Kategóriu do 20 rokov budú zastupovať chlapci, ktorí vycestujú do portugalského Matosinhosu. V D-skupine si postupne zmerajú sily s Portugalskom, Luxemburskom, Belgickom a Macedónskom. Na predchádzajúcich ME obsadili 17. miesto.

Dievčenské družstvo do 18 rokov sa predstaví v macedónskom Skopje v C-skupine s Rumunskom, Gréckom, Írskom, Macedónskom a Rakúskom. Na tohtoročnom šampionáte obsadili Slovensky 14. pozíciu. Chlapci sa v rovnakej kategórii predstavia v rumunskej Oradey, žreb ich nalosoval do B-skupiny s Írskom, Gruzínskom, Dánskom, Ukrajinou a Macedónskom. Aj chlapci budú obhajovať 14. miesto z B-kategórie ME.

Najmladší dievčenský výber si zahrá v Sofii, v C-skupine bude ich súperom postupne Chorvátsko, Nórsko, Izrael, Švajčiarsko a Kosovo. Na predchádzajúcom šampionáte obsadilo Slovensko 13. pozíciu. Chlapci vycestujú do čiernohorskej Podgorice, žreb v Belehrade rozhodol o tom, že v D-skupine si zahrajú s Fínskom, Rakúskom, Rumunskom, Veľkou Britániou a Belgickom. Na tohtoročnej B-kategórii ME sa umiestnili na 20. mieste.

Do akcie sa zasiahne v lete aj mužská reprezentácia, na ktorú čaká tretie kolo predkvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021. Slovensko nalosovali do B-skupiny, ich súperom bude Cyprus a jeden z dvojice Macedónsko/Rumunsko.

 

Žreb 3. kola predkvalifikácie ME 2021:

B-skupina: SLOVENSKO, Macedónsko/Rumunsko, Cyprus

 

Žreb B-kategórii majstrovstiev Európy:

Dievčatá

B-kategória ME do 18 rokov (Skopje, Macedónsko – 5. – 14. júla 2019)

C-skupina: SLOVENSKO, Rumunsko, Grécko, Írsko, Macedónsko, Rakúsko

 

B-kategória ME do 16 rokov (Sofia, Bulharsko – 15. – 24. augusta 2019)

C-skupina: SLOVENSKO, Chorvátsko, Nórsko, Izrael, Švajčiarsko, Kosovo

 

Chlapci

B-kategória ME do 20 rokov (Matosinhos, Portugalsko – 12. – 21. júla 2019)

D-skupina: SLOVENSKO, Portugalsko, Luxembursko, Belgicko, Macedónsko

 

B-kategória ME do 18 rokov (Oradea, Rumunsko – 26. júla – 4. augusta 2019)

B-skupina: SLOVENSKO, Írsko, Gruzínsko, Dánsko, Ukrajina, Macedónsko

 

B-kategórie ME do 16 rokov (Podgorica, Čierna Hora – 8. – 17. augusta)

D-skupina: SLOVENSKO, Fínsko, Rakúsko, Rumunsko, Veľká Británia, Belgicko

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan