Slovenskí mužskí reprezentanti odlietajú dnes večer na prvý zápas predkvalifikácie, ktorý odohrajú v Arménsku. Boje o účasť na svetovom šampionáte 2019 v Číne začnú naši seniorskí reprezentanti predkvalifikáciou, ktorú odohrajú v termínoch 2. do 19. augusta. Úvodný duel s Arménskom je na programe v arménskom hlavnom meste Jerevan v stredu o 18:00 nášho času.

Arménsko by malo byť pre Slovensko prijateľným súperom. V rankingu FIBA nemá ani bod a patrí teda medzi posledné krajiny celého rebríčka. O úspešný výsledok sa však určite pokúsi aspoň v domácom prostredí. Veľkú radosť spravilo fanúšikom triumfom na minuloročných Majstrovstvách Európy „malých štátov“ FIBA v konkurencii Moldavska, Andorry či Írska. Najväčšími oporami mužstva na turnaji boli Andre Spight (priemer 21,2 bodu na zápas), Bryant Dunston (9,2 doskoku) a Amiran Amirkhanov (4,4 asistencie, 4,4 doskoku).

Trénerom Arménska je 61-ročný chorvátsky odborník Niksa Bavčevič, ktorý zároveň vedie aj švajčiarsky tím B.B.C Monthey. Podľa dostupných informácií by Arménci mali v predkvalifikácii nastúpiť s mimoriadne mladým kádrom, veď tridsiatnikmi sú iba vyššie spomenutý Amirkhanov a Kochinyan, ostatní hráči majú 19-23 rokov. Predpokladá sa, že Arménci nastúpia v totožnej zostave ako na posledný prípravný zápas s Albánskom, ktorý odohrali v stredu 26. júla. Najväčšou hviezdou tímu Arménska je Ryan Boatright, ktorý je playmakerom tureckého tímu Besiktas J.K.

Nominácia Arménska v poslednom prípravnom stretnutí s Albánskom:

Amiran Amirkhanov (Urartu/ARM), Artyom Tavakalyan (Delaware State/USA), Kris Yanku (Sakarya/TUR), Gary Chivichyan (Idaho State/USA), Ryan Boatright (Besiktas/TUR), A.J. Hess (Starwings Basel/SUI), Mikayel Pogosyan (Urartu/ARM), Arkadyi Mkrtychyan (Idaho Vandals/USA), Matthew Madoyan (Johnson and Wales University/USA), Aram Arslanian (Lake Forest College/USA), Ararat Kochinyan (Orion/RUS), Andranik Chrabash (Batler Buldogs/USA)