V druhom zápase predkvalifikácie MS 2019 čaká na našich reprezentantov kvalitný súper, v sobotu 5. augusta si v Sarajeve zmerajú sily s Bosnou a Hercegovinou. Po prehre 61:75 v Arménsku je najdôležitejšou úlohou trénera Ivana Rudeža správne psychicky nastaviť tím na súpera, ktorý bude favoritom.

Bosniaci v prvom dueli síce podľahli Švédsku 73:81, na palubovke súpera však odohrali vyrovnaný duel a potvrdili svoje nemalé kvality. Ešte po tretej štvrtine vyhrávali 61:55, poslednú ale nezvládli po výsledku 12:26. Na tohtoročný európsky šampionát sa v ťažkej kvalifikačnej skupine neprebojovali, keď nestačili na Rusov, aj tam sa ale stretli so Švédmi a dvakrát ich zdolali. Dnes veria, že k postupu na svetový šampionát už spravia rozhodnejší krok a z predkvalifikácie určite pôjdu ďalej. Bosniaci sú na 38. mieste v renkingu FIBA.

Nominácia Bosny a Hercegoviny:
Aleksandar Lazič (Mega Bemax/Srb.), Džanan Musa (Cedevita/Chor.), Nedžad Muratovič (OKK Sloboda Tuzla/Bos.), Alex Renfroe (Galatasaray/Tur.), Obrad Tomič (KK Partizan/Srb.), Edin Atič (AEK Atény/Gré.), Amar Gegič (Bayern Mníchov II./ Nem.), Adin Vrabac (KK Partizan/Srb.), Markus Lončar (Široki Brijeg/Bos.), Almir Hasandič (OKK Sloboda Tuzla/Bos.), Adi Zahiragič (Spars Ziraat Bank/Bos.), Ismet Sejfič (PVSK Pannonpower, Maď.)

Pod drobnohľadom: Džanan Musa
Mladý, iba čerstvo osemnásťročný supertalent je najväčším prísľubom bosnianskeho basketbalu. Na práve prebiehajúcom európskom šampionáte do 18 rokov v Bratislave a Piešťanoch chýba, pretože už dnes je v kádri seniorskej reprezentácie. Proti Švédom nastúpil v otváracej päťke, celkovo odohral 31 minút (najviac z celého tímu) a nastrieľal 17 bodov.

Reprezentáciu do 16 rokov doviedol v roku 2015 k európskemu titulu na šampionáte v Litve, kde sa stal aj najužitočnejším hráčom turnaja. S Cedevitou Záhreb má na konte dva majstrovské tituly z Chorvátska osladené aj dvoma pohárovými triumfmi. V Eurolige debutoval v októbri 2015 ako jej deviaty najmladší hráč v histórii. Len pred dvoma mesiacmi sa zúčastnil na Adidas Eurocamp v Trevise, kde sa pripravovali budúce prospekty pre slávnu NBA, no a aj tam ho vyhlásili za najviac sa zlepšujúceho hráča.