V rýchlom slede pokračuje pre slovenské basketbalistky program na európskom šampionáte do 20 rokov. Od 15.15 h sa im postaví do cesty severský celok – Švédsko.

„Tre konor“ balansuje dlhšiu dobu medzi „áčkom“ a „béčkom“. Najlepším výsledkom je šiesta pozícia z roku 2012. V predchádzajúcej edícii šampionátu do 20 rokov obsadili jedenáste miesto. Celok do 18 rokov však bol vo svojej kategórii ôsmy. „Na Švédky môže platiť rýchla hra, to platí stále. Dobrá obrana a budeme sa snažiť dodržiavať naše herné zásady. Verím, že to vyjde,“ prezentovala svoj názor pivotka Soňa Svetlíková.

Podobne ako Slovenkám, tak ani Švédkam nevyšiel vstup na ME. Favorizovanému Francúzsku podľahli vysoko 36:74. O všetkom rozhodol prvý polčas, ktorý sa pre Švédsko skončil 17:35. Jednou z hviezd tímu by mala byť Klara Lundquistová, na predchádzajúcich troch ME mala priemer 23, 16 a 17 bodov na zápas. Výhodou nášho najbližšieho súpera môže byť fakt, že má o čosi vyššie družstvo. Výsledok prvého zápasu však naznačil, že Slovenky nie sú v tomto zápase bez šance na výhru.

„Je to súper, ktorý podľa mňa nemá takú kvalitu ako Taliansko. Hrá však fyzický basketbal, ktorý sa hrá na takejto úrovni. V prvom rade, musíme sa s tým vyrovnať. Basketbalovo na nich máme, ale musíme sa vyrovnať s fyzičnosťou,“ myslí si reprezentačný tréner Juraj Suja.

Stretnutie Slovenska so Švédskom začne o 15.15 h, sledovať ho môže na facebookovej fanpage Slovenskej basketbalovej asociácie, respektíve na oficiálnom Youtube kanáli FIBA.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Fiba.basketball