Slovenská basketbalová reprezentácia dievčat U15 sa od 3. do 8. augusta zišla v Piešťanoch. Družstvo sa systematicky začalo pripravovať na Majstrovstvá Európy do 16 rokov v roku 2022, a s najväčšou pravdepodobnosťou aj na EYOF 2022 v Banskej Bystrici (čaká sa na rozhodnutie Európskeho Olympijského Výboru o vekovej kategórii pre basketbal). Tréner národného družstva Peter Jankovič si do Piešťan pozval 16 hráčok, pre ktoré spolu s realizačným tímom pripravili päťdňový tréningový kemp namiesto pre koronu zrušeného júnového kempu a turnaja. Aj tento kemp sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

„ Som veľmi rád, že nám SBA umožnila toto stretnutie. Bolo to naše prvé sústredenie, na ktorom sme sa zamerali hlavne na spoznávanie koncepcie, na ktorú budeme nadväzovať v budúcnosti. Dievčatá boli rady, že sa mohli zísť a zatrénovať si pred začiatkom prípravy na novú sezónu.“   povedal na margo prípravy tréner reprezentačného družstva U15 Peter Jankovič.

Nominácia slovenskej basketbalovej reprezentácie žien na júnovú prípravu v Piešťanoch:

Hráčky:  Carlota Sofia da CRUZ (ŠK BD Spišská Nová Ves), Kristína DZUROVÁ, Emma Zuzana HAVRIKANIČ, Diana UHLÍKOVÁ (BK AŠK Slávia Trnava), Danica ĎURATNÁ, Sophie KRETTOVÁ, Nina ORAVCOVÁ, Mária ŠTEFANČOVÁ (MBK Ružomberok), Ľudmila FLEISCHEROVÁ, Alexandra Sophia CHOVANÍKOVÁ, Antónia REPKOVÁ, Katarína ŠEDIVÁ (Young Angels Academy), Nina MACUROVÁ (BKM Piešťany), Ľuboslava PAPCUNOVÁ, Nataša TAUŠOVÁ (BAM Poprad), Ľubomíra TRUSOVÁ (CBK Minibuseuropa Ťahanovce Košice)
Realizačný tím: Peter Jankovič (tréner), Hana Jendrichovská (asistentka trénera), Erika Šerfözóová (fyzioterapeutka),  Marek Grondžel (vedúci družstva)