Slovenské reprezentantky do 16 rokov si po úvodnom triumfe nad Kosovom na ME B-kategórie v bulharskej Sofii, pripísali na konto aj skalp Švajčiarska. Zverenky Ivany Jalčovej zdolali „Helvétky“ hladko 69:40. Mladé Slovenky sa najbližšie predstavia v sobotu proti rovesníčkam z Izraelu.

ME B-kategórie dievčat U16 – C-skupina (Sofia):

Slovensko U16 – Švajčiarsko U16 69:40 (18:12, 35:15, 50:31)
Zostava a body SR U16: Jarošová 12, Dulovičová a Kolesárová 11, Kristlová 10, Majorošová 3 (Erdélyiová 7, Vandlíková 5, Hermannová 4, Kmetóniová a Spišiaková 3, Mišinská a Kupčová)
trestné hody: 14/24 – 9/19, fauly: 17 – 23, trojky: 3/24 – 3/14, štvrtiny: 18:12, 17:3, 15:16, 19:9.

Ivana Jalčová, trénerka SR: Vedeli sme, že v druhom zápase budeme čeliť húževnatému súperovi, ktorý na nás od začiatku vybehol agresívne a nabudený. Pár minút nám trvalo, kým sme sa zorientovali. Dievčatá ukázali silu kolektívu a obrovskou bojovnosťou sme dokázali obrátiť skóre v náš prospech. Až na slabší začiatok sme viac menej celý priebeh zápasu kontrolovali. Ukázali sme, že sa nenecháme obíjať a vieme aj my rozdať a hrať agresívne. Podali sme opäť kolektívny výkon, na ktorom vieme stavať aj v ďalších zápasoch. Teraz prídu na rad kvalitnejší súperi a ja verím, že naša bojovnosť a energia, ktorú toto družstvo má, bude pre nás silnou zbraňou.