Dievčenská reprezentácia do 16 rokov prehrala v dnešnom zápase skupiny D na ME B-divízie v Skopje s rovesníčkami z Dánska v pomere 49:71. Najlepšou streľkyňou v tíme Slovenska bola Tereza Podhradská, ktorá zaznamenala 10 bodov.

Slovenské reprezentantky čaká zajtra deň voľna a následne posledné dva zápasy skupiny v pondelok s Veľkou Britániou a v utorok s Albánskom.

Dánsko : Slovensko 71:49 (13:10,16:15,21:8,21:16)

Dánsko najviac bodov: Jessen 16, Larsen 16, Pedersen 15

Slovensko: Podhradská 10, Ciuttiová 6, Virasztóová 4, Rodáková 3, Beráneková 1 (Žilinská 9, Záhonácka 7, Vargová 6, Bohušová 2, Dovčíková 1)

TH: 12/18 – 8/12, fauly: 15 – 13, trojky: 5 – 3

Rozhodovali: Zoran Mitrovski, Laszlo Bukuresti, Yury Ihnatsyeu

Richard Kamenský (tréner): „Vstup do dnešného zápasu bol z našej strany diametrálne odlišný oproti predchádzajúcim zápasom. Aj keď nás súper dokázal v určitých momentoch hry pritlačiť, dokázali sme z týchto situácii vychádzať do protiútokov. S favoritkami zápasu sme v prvom polčase dokázali držať krok, o čom svedčí polčasový stav 29:25. Rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sme nakopili niektoré zbytočné chyby. V závere sme s Dánkami dokázali hrať znova vyrovnaný zápas. V dnešnom zápase sme sa dokázali presadzovať aj pomocou zlepšenej hry pivotiek a lepšej streľby zo stredných vzdialeností. Súper bol dnes nad naše sily, ale sme radi, že sme dokázali predviesť zlepšený výkon a je to pre nás impulz do ďalších zápasov.“