Na európsky šampionát B-kategórie (15.-25.8 v Sofii) sa už naplno pripravuje aj reprezentácia dievčat do 16 rokov. Mladé Slovenky majú za sebou úvodné sústredenie v Žiline a tiež dva modelované zápasy v českých Luhačoviciach proti domácim rovesníčkam.

Česko U16 – Slovensko U16 90:41
Najviac bodov SR:
Erdéliyová 10, Kolesárová 9, Vandlíková 5

Česko U16 – Slovensko U16 77:64
Najviac bodov SR:
Jarošová 27, Kristlová 8, Majorošová 8, Vandlíková 5

Ivana Jalčová, trénerka SR: Na úvod by som sa rada poďakovala žilinskému hotelu Galileo, kde sa o nás počas sústredenia výborne postarali. Na zraz prišlo sedemnásť dievčat a počas šiestich tréningov sme si predstavili základné pravidlá v obrane aj v útoku a v rámci herných činností sme rozvíjali aj kondíciu. Zápasy proti Češkám neboli prvotne plánované, ale radi sme prijali pozvanie aj  napriek krátkej príprave.

Videli sme dievčatá v akcii a odohrali sme zápasy proti silnému súperovi, ktorý má vysoké ambície na ME – A kategórie. Nám duely ukázali, na čom potrebujeme pracovať na najbližších tréningoch. V oboch stretnutiach hrali Češky veľmi agresívne a dôrazne v každom súboji. Ich rýchla hra po doskoku, ale aj po koši nám robila veľký problém. Slabo sme komunikovali a nestíhali sa vracať do obrany. Určite musíme pracovať na našom obrannom doskoku a odstavovaní. Sme na začiatku prípravy a čaká nás veľa práce, ale dievčatá na tréningoch aj v zápasoch ukázali, že majú veľkú chuť na sebe pracovať, aj keď po dlhej pauze boli prvé dni bolestivé.

 

Peter Zagiba