Mužská reprezentácia do 20 rokov vrátila slovinskej „osemnástke“ prehru z úvodného zápasu. Zverenci Ivana Kurillu si v slovinskom Lašku poradili s domácim výberom v druhom meraní síl v pomere 83:75.

Slovinsko U18 – Slovensko U20 75:83 (15:22, 16:30, 23:14, 21:17)
Najviac bodov Slovinsko: Glas 18, Samar 14, Dušanič 10
Zostava a body SR: Páleník 19, Zelizňák 15, Majerčák 12, Mokráň 8, Javorský 0 (Siládi 11, Bátovský 8, Volárik 6, Danielič 4, Kubala a Turza 0)
TH: 34/26 – 31/22, Fauly: 25 – 23, Trojky: 5 – 7.

Ivan Kurilla, tréner SR 20: „Do tohto zápasu sme vstúpili s veľmi kvalitnou obranou, čo bolo napokon rozhodujúce. Všetci chalani, ktorí prišli na ihrisko, priniesli so sebou pozitívnu energiu v defenzíve. Do šatne sme odchádzali za stavu 52:31 pre nás, čo je aj skvelá vizitka útočnej činnosti. Po zmene strán už do zápasu nemohol zasiahnuť Dávid Javorský, ktorý hlavne v prvej štvrtine výborne bránil ich rozohrávača Ziga Samara. Po polčase nás domáci zatlačili, no aj napriek tomu sme dokázali vzdorovať.

Slovinci majú v tejto kategórii veľmi dobrý tím. Teší nás aj fakt, že zvýšenou agresivitou sme dokázali Slovincom vzdorovať aj na doskoku. V tejto činnosti boli dominantní najmä Jakub Mokráň a Maroš Zelizňák. Teraz máme deň voľna a v sobotu je na programe zápas so slovinskou „dvadsiatkou“, ktorá je tiež účastníkom A-divízie.“