V Neapole, kde sa rýchlo stala oporou, sa slovenská reprezentačná pivotka Žofia Hruščáková dlho neohriala. Niežeby sa jej v jednom z elitných talianskych tímov nepáčilo, ale po niečo viac ako troch mesiacoch dostala neodolateľnú ponuku. Najlepšia basketbalistka Slovenska za rok 2016 sa stala posilou špičkového tímu Famila Basket Schio!

V prvom rade gratulujeme k prestupu, ako rýchlo ste sa stihli presťahovať z Neapola do Schia?
Ďakujem veľmi pekne! Bolo to naozaj veľmi rýchle, všetko sa vyriešilo v priebehu dvoch dní a ani som sa nenazdala a už som v Schiu.

Bolo to okamžité a jednoznačné áno, keď vás oslovil líder tabuľky talianskej Serie A?

Samozrejme, takéto ponuky sa jednoducho neodmietajú.

Stihol vám za ten krátky čas aj Neapol prirásť k srdcu?

Vážne áno a nebolo to žiadne utekanie odtiaľ, pretože som si ho veľmi obľúbila. Mesto je nádherné, mala som možnosť vidieť veľa z jeho histórie a strašne veľa som aj precestovala. Videla som Vezuv, Pompeje, celé okolie… Bude mi to tam chýbať.

Takú skorú rozlúčku ste asi nečakali…

To teda nie, ale na druhej strane som šťastná, že som dostala ponuku zo špičkového tímu ako Schio.

Je v novom pôsobisku väčšou motiváciou vidina talianskeho titulu alebo váš návrat do Euroligy?

Určite Euroliga je obrovská motivácia, Schio tam zatiaľ hrá veľmi dobre a v skupine je to neskutočne vyrovnané.

Keby vám tvrdý boj o postup nevyšiel, môžete si na jar zahrať v Eurocupe, kde stále účinkuje aj váš bývalý klub Good Angels. Ani stretnutie s ním by zrejme nebolo zlým príbehom, čo poviete?
Bolo by to zaujímavé, ale ja by som bola najradšej, keby sme so Schiom postúpili do Final Four Euroligy, to je o niečom inom. Nepredbiehajme, hoci aj úspech v Eurocupe by bol veľmi cenný, sme veľmi ďaleko. Sústredíme sa na aktuálne dianie v Eurolige.

Schio vás angažovalo aj kvôli zraneniu dvoch opôr Talianky Ressovej a Slovinky Lisecovej. Bude to tvrdý boj o miesto, keď sa vrátia?
Kathrin Ressová sa zranila už v úvode sezóny a namiesto nej klub angažoval taliansku pivotku. Eva Lisecová si len teraz zranila achilovku, ktorú jej však museli operovať a čaká ju šesť až osemmesačná liečba. Ona začne až od budúcej sezóny, takže skorý boj o miesto s ňou ma teraz nečaká. Každopádne, určite jej prajem rýchle uzdravenie.

 

Highlighty zo zápasov Žofie Hruščákovej v sezóne 2017/18