Tréner slovenskej mužskej reprezentácie Ivan Rudež oznámil širšiu nomináciu na blížiace sa zápasy pred-kvalifikácie o postup na ME 2021. Slovenských reprezentantov čaká už tento štvrtok o 18:30 zápas so Švajčiarskom a následne v nedeľu o 20:15 zápas s Macedónskom. Slováci odohrajú oba zápasy na palubovkách súperov.

V nominácii nastali oproti novembrovému domácemu zápasu s Macedónskom viaceré zmeny. V nominácii chýbajú Jaroslav Musil a Stanislav Baldovský. Ich miesta v zostave zaujala trojica Marek Kozlík, Martin Bílik a Dávid Abrhám. Pre posledného menovaného to budú prvé zápasy v seniorskom reprezentačnom drese Slovenska.

V tíme naopak nechýba Kyle Kuric, ktorý sa nedávno stal MVP TOP 16 Round v EuroCupe. Ten sa k tímu pripojí až priamo vo Švajčiarsku a na jeho streleckú potenciu sa Ivan Rudež bude spoliehať. Pri neúčasti Stanislava Baldovského, ktorý bol kapitánom v novembrovom zápase s Macedónskom zaujme post kapitána jeho tímový spoluhráč z Košíc Peter Sedmák.

 

Zápasy:

Štvrtok 22. februára, 18:30 Švajčiarsko – Slovensko 

Nedeľa 25. februára, 20:15 Macedónsko – Slovensko

 

Širšia nominácia na februárové zápasy:

Rozohrávači: Mário Ihring (Betaland Capo d´Orlando / Taliansko), Šimon Krajčovič (Levickí Patrioti), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava)

Krídla: Kyle Matthew Kuric (Zenit Petrohrad / Rusko), Martin Bílik (BC Prievidza), Dávid Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Tomáš Mrviš, Marek Kozlík (obaja BK Inter Bratislava), Martin Bachan (Levickí Patrioti)

Pivoti: Michael Fusek (BC Prievidza), Peter Sedmák, Richard Körner (obaja KB Košice), Michal Baťka, Radoslav Rančík (obaja BK Inter Bratislava)

 

Ivan Rudež (tréner): „Pozorne som sledoval slovenskú ligu, v ktorej pôsobí väčšina našich reprezentantov. Taktiež som sledoval taliansku a ruskú ligu, v ktorej pôsobia Andre Jones, Mário  Ihring a Kyle Kuric. Pred kvalifikačnými zápasmi sme si spravili podrobnú analýzu hry Švajčiarov a Macedóncov, pretože je pred nami kľúčový týždeň kvalifikácie. Našou silnou stránkou v zápasoch môže byť najmä kvalitná defenzíva a kolektívna obrana. Našu mladosť a neskúsenosť na pozícii rozohrávačov by sme chceli nahradiť najmä skúsenosťou v podkošovom priestore. V oboch zápasoch máme reálne šance uspieť. Švajčiarsko je súper, ktorý disponuje podobnou kvalitou ako naše mužstvo. Tím Macedónska je skúsenejší, ale verím, že keď vstúpime do zápasu na sto percent môžeme odohrať s nimi veľmi dobrý zápas.“