Kapitánkou slovenského výberu v novembrových kvalifikačných dueloch majstrovstiev Európy 2019 bude 24-ročná rozohrávačka MBK Ružomberok Petra Bartánusová. Ako prijala novú funkciu a ako vidí šance tímu v sobotňajšom dueli proti Bosne a Hercegovine, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

„Musím povedať, že ma to príjemne prekvapilo. Nečakala som od báb, že by si zvolili práve mňa. Je to nová skúsenosť, teším sa na to,“ uviedla Bartánusová k voľbe kapitánky tímu. Zverenkyne trénera Petra Kováčika sa v piatok úspešne presunuli letecky z Viedne do dejiska sobotňajšieho kvalifikačného duelu. Aká panuje aktuálne nálada v tíme? „Tešíme sa na kvalifikáciu, prevláda dobrá nálada. V piatok večer a sobotu ráno nás čakajú tréningy. Na stretnutie sa tešíme. Verím, že hráčky odovzdajú zo seba všetko,“ odpovedala ružomberská rozohrávačka.

Bosniačky sa síce predstavili na majstrovstvách Európy naposledy v roku 1999, ale doma sú veľmi náročným a nepríjemným družstvom. Ich silu si uvedomuje aj kapitánka Slovenska: „Majú veľmi kvalitný tím, ale treba sa sústrediť hlavne na nás. Na poste rozohrávačky majú dosť skúsenú hráčku, tiež majú dobré strelkyne na perimetri. Absencia Kizerovej sa môže javiť ako mierna výhoda, ale na to sa nemôžeme spoliehať. Naše súperky hrajú rýchly basketbal, preto nás nečaká nič jednoduché.“

Slovenky vstupujú do nového kvalifikačného cyklu s výrazne omladeným družstvom, čo dokumentuje priemerný vek tímu – 21 rokov. Do Bosny však išli s jasným cieľom – víťazne vstúpiť do bojov o miestenku na ME 2019. „Možno nemáme také skúsené družstvo ako v predchádzajúcich rokoch, ale myslím si, že máme svoju kvalitu. Dúfam, že každá z nás odovzdá to, čo v nás je. Aj mladé hráčky budú chcieť ukázať, že dokážu odohrať dobrý zápas,“ povedal na záver Bartánusová.

Stretnutie Slovenska s Bosnou a Hercegovinou je na programe v sobotu 11. novembra o 18.00 h.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Facebook