Milí basketbaloví fanúšikovia, touto cestou by som chcel uviesť na pravú mieru vyjadrenia, ktoré odzneli v rozhovore pre basketbalový portál basket.sk.

Chcel by som povedať, že reprezentujem od 14 rokov, čo znamená, že je to šesť rokov, čo som bez prestávky bol súčasťou niektorej reprezentácie, niekedy to boli dokonca dve naraz. Pri postupnom vývoji reprezentácie, rozhodnutiach alebo zraneniach hráčov, s ktorými sme urobili výsledok pri „U18“, som si uvedomil, že je možno na čase, aby som po šiestich rokoch vynechal v reprezentačnom drese druhú zložku – „U20“ a povenoval som sa veciam zo sezóny, ktorá mi skončila pred troma týždňami.

Naviac nastala situácia, kedy môj taliansky klub Betaland Capo d’Orlando zostúpil do druhej ligy, čím vlastne zanikol môj kontrakt, ktorý som tam mal. Druhá liga umožňuje mať v tíme len dvoch cudzincov, určite klub plánuje ísť americkou cestou. Som teda bez práce. Majstrovská sezóna v Poľsku bola dlhá, skôr som sa viac venoval individuálnej príprave, na ktorú som chcel nadviazať cez leto, to som si odkomunikoval aj s trénerom.

Popritom ma do toho začalo ešte viac trápiť koleno, čakám na kontrolu u reprezentačného doktora, ktorý rozhodne, či pôjdem hrať za „U20“ alebo nie, a či budem mať v tú dobu už podpísaný kontrakt s nejakým klubom, ktorý mi bude môcť poistiť zmluvu, v prípade nejakého úrazu počas reprezentovania.

Je mi ľúto, že sa to všetko zle odkomunikovalo. Mal som v pláne dať si dokopy koleno, ktoré ma už trápi dva roky. Aj cez to všetko som chodil reprezentovať, vždy to bola pre mňa česť a tešil som sa na zrazy. Nikdy som sa jej neotočil chrbtom. Nik z hráčov, agentov nemal vplyv na moje rozhodnutia. Dúfam, že to ľudia pochopia a nebudú si myslieť, že nechcem reprezentovať.

Mário Ihring, reprezentant Slovenska

Foto: Fiba.basketball