Slovenská basketbalová reprezentácia dievčat do 18 rokov uzatvorila účinkovanie v skupinovej fáze B-kategórie majstrovstiev Európy v Rakúsku prehrou 46:90 s Bieloruskom. Na zverenkyne trénera Milana Černického tak čakajú od piatka do nedele stretnutia v skupine o 9. – 16. miesto.

Bielorusko – Slovensko 90:46 (30:8, 13:15, 19:13, 28:10)

Bielorusko: Malašková 27, Jalčiková 11, Ahajevová 7, Molčanová 2, Bačkarovová 1 (Siarčeniová 15, Skibová 13, Ambraževičová a Trafimenkavová po 7, Kraučanková, Zavinouskajová a Zubarenková 0)

Slovensko: Machalová a Urbanová po 10, Pahulyová 3, Olšová 2, Mikovčáková 0 (Knappová a Majorošová po 5, Praženicová 4, Babiková 3, Bohušová a Rodáková po 2, Seňová 0)

TH: 16/8 – 7/3, Fauly: 11 – 12, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Tsaroucha (Gréc.), Kupatadze (Gruz.), Cziffra (Maď.)

Povedali po zápase:

Ivana Jalčová, asistentka trénera Slovenska: „Do posledného zápasu v skupinovej fáze sme nastúpili proti favoritovi z Bieloruska maximálne nekoncentrovane. Nedokázali sme sa vyrovnať s agresívnou a rýchlou hrou súpera. Vedeli sme, že ich silnou zbraňou je rýchla hra a streľba spoza trojkového oblúka. Aj napriek tomu, sme im nechávali príliš veľa priestoru a času na strely, ktoré na rozdiel od nás premieňali. Chýbala nám dôraznosť v súbojoch na oboch koncoch ihriska. Proti takýmto súperom potrebujeme, aby každá hráčka podala nadpriemerný výkon. Iba tak môžeme pomýšľať na lepší výsledok. Bohužiaľ, dnes sa dievčatá zľakli súpera hneď v úvode. Od začiatku mali Bielorusky jasnú prevahu a potvrdili prvé miesto v skupine.“ 

Autor: Michal Duchovič

Foto: Fiba.basketball