Slovenská basketbalová reprezentácia dievčat do 18 rokov zaznamenala v príprave na blížiacu sa B-kategóriu majstrovstiev Európy prvé víťazstvo, v dvojzápase s Ukrajinou zaznamenali zverenkyne trénera Milana Černického jeden triumf a jednu prehru.

Mladé Slovenky mali výborný vstup do stretnutia, dynamickou a dôraznou hrou zaskočili súpera a rýchlo viedli 13:2. Slovenky sa aj v ďalšom priebehu mohli oprieť o úspešnú streľbu, v prvej štvrtine boli až štyrikrát úspešné spoza oblúku a postupne zvyšovali svoje vedenie, ktoré bolo v 17. minúte 17-bodové. Hosťky ešte do konca polčasu znížili dvoma trojkami Džunovej na prijateľnejší rozdiel. V druhom polčase už Ukrajinky držali s domácimi krok, ďalšie tri trojky pridala Džunová. Najbližšie boli Ukrajinky k svojmu súperovi v 37. minúte za stavu 75:70. Slovenky však záver zvládli bez problémov a svoje vedenie kontrolovali až do konca.

Slovensko „U18“ – Ukrajina „U18“ 84:74 (33:18, 14:19, 20:22, 17:15)

Slovensko: Machalová 17, Majorošová 8, Bohušová a Mikovčáková po 5, Knappová 4 (Praženicová 14, Seňová 9, Babiková 7, Urbanová 6, M. Pahulyová 5, Rodáková a Virasztóová po 2, Čatlošová 0)

Ukrajina: Džunová 19, Vološinová 14, Havrilčiková 11, Desiatniková a Topčijová po 9, Rabčuková 5, Hutevičová 4, Popovová 3, Humenjuková 0)

TH: 23/11, – 17/11, Fauly: 21 – 18, Trojky: 7 – 8, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Mlynarčík

Úvod patril opäť Slovenkám, ale Ukrajina si dala väčší pozor na to, aby im súper neušiel ako tomu bolo v prvom zápase. Hosťky sa dostali do vedenia už v 7. minúte za stavu 11:14 a do konca stretnutia už vedenie zo svojich rúk nepustili. Slovensko sa niekoľkokrát priblížilo na prijateľný rozdiel, ako napríklad v 19. minúte, keď po 9-bodovej šnúre upravili Slovenky na polčasových 32:35. V druhom polčase sa domáce stále držali na dostrel, keď bol rozdiel 5 – 7 bodov. Zlom v stretnutí nastal v 36. minúte za stavu 58:63, keď Ukrajinky do konca stretnutia pridali ešte 12 bodov, zatiaľ čo Slovenky premenili len jeden trojkový pokus. Slovenky aj v druhom stretnutí hrali so súperom vyrovnanú partiu, ale oproti prvému stretnutiu nedokázali udržať vysoké percento úspešnosti streľby a úspešne ubrániť vysokú pivotku súpera Havrilčikovú.

Slovensko „U18“ – Ukrajina „U18“ 61:75 (16:23, 16:12, 17:20, 12:20)

Slovensko: Machalová 13, Majorošová 11, Knappová a Mikovčáková po 7, Seňová 2 (Praženicová 7, Rodáková a Urbanová po 5, Babiková a Virasztóová po 2, Čatlošová a M. Pahulyová 0)

Ukrajina: Havrilčiková 24, Vološinová 17, Rabčuková 4, Popovová 3, Desiatniková 2 (Džunová 9, Humenjuková a Topčijová po 5, Hutevičov, Klimčuková a Pivovarovová po 2, Safonovová 0)

TH: 18/11 – 22/13, Fauly: 17 – 16, Trojky: 6 – 8, Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Kovalčík

Autor: Michal Duchovič