Po veľkej dráme a predĺžení uspeli naši reprezentanti do 18 rokov v druhom prípravnom zápase v rumunskej Oradei. Zverenci trénera Kučeru tak odčinili piatkovú prehru o šestnásť bodov.

Rumunsko U18 – Slovensko U18 92:94pp (15:20, 47:38, 58:55, 80:80)
Zostava a body SR: Rákai 29, Šipkovský 28, Erben 10, Lenjik 9, O´Connell 7, Šimoňák a Dzugas 4, Mičuda 3, Skubeň, Lukáč, Špaňo 0.

trestné hody: 9/11 – 26/36, fauly: 25 – 13, trojky: 13/36 – 12/29, štvrtiny: 15:20, 32:18, 11:17, 22:25 – 12:14.

Karol Kučera, tréner: Odohrali sme výborný zápas, na oboch stranách veľmi vyrovnaný. Zmenou obrany v druhom polčase sme dokázali zmazať štrnásťbodový náskok súpera a následne to už bolo vyrovnané až do konca. Remízu sme dosiahli strelou v posledných sekundách a následne sme vďaka disciplinovanej hre uspeli v predĺžení. Gratulujem chlapcom k predvedenému bojovnému výkonu, radosť z víťazstva nám však kazia zranenia dvoch hráčov zo základnej rotácie Skubeňa a Erbena.