Do posledného bloku prípravy pred B-kategóriou majstrovstiev Európy v Rakúsku vstúpila slovenská basketbalová reprezentácia dievčat do 18 rokov.

Európsky šampionát sa uskutoční od 5. do 12. augusta v troch mestách – Oberwart, Güssing a Fürstenfeld. Slovenky sa predstavia v D-skupine spolu s Kosovom, Nórskom, Ukrajinou, Luxemburskom a Bieloruskom. Momentálne finišuje v Košiciach s prípravou výber trénera Milana Černického. Náplňou záverečných tréningov je zdokonaľovanie súhry družstva v obrannej, ako aj útočnej fáze a venovanie sa streľbe.

„Na našom poslednom zraze týždeň pred ME, kde už máme nomináciu hráčok, ktorá by mala byť finálna, sa venujeme zväčša individuálnym činnostiam jednotlivca, streľbe statickej, ale aj dynamickej. Samozrejme, dolaďujeme aj naše herné útočne i obranné nedostatky, ktoré sme zistili počas šiestich prípravných zápasov. Popri trénovaní sa spoločne aj zabavíme a utužíme kolektív rôznymi aktivitami,“ vyjadrila sa asistentka trénera Ivana Jalčová k cieľom v záverečnom bloku prípravy.

Nominácia slovenskej basketbalovej reprezentácie dievčat do 18 rokov na záverečný blok prípravy pred B-kategóriou ME:

Sára Majorošová, Katarína Knappová, Martina Machalová, Natália Seňová, Barbora Bohušová, Dominika Urbanová, Michaela Pahulyová, Diana Mikovčáková (všetky Young Angels Košice), Ema Rodáková (BAM Poprad), Annamária Babiková (ŠBK Spišská Nová Ves), Patrícia Praženicová (MBK Ružomberok), Laura Olšová (BK Slovan Bratislava)

Autor: Michal Duchovič

Foto: archív DB