V užšej nominácii trénera Petra Kováčika na zápasy kvalifikácie ME 2019 v Čiernej Hore a doma s Bosnou a Hercegovinou je aktuálne šestnásť hráčok, finálny káder bude zúžená ešte o štyri mená. O svoju pozíciu v národnom drese bojuje aj talentovaná pivotka Veronika Remenárová.

„Pozvánka ma veľmi potešila a určite je to pre mňa obrovská výzva. Pod trénerom Kováčikom som ešte nepôsobila, už sa teším,“ povedala nám z Brna, kde hráva za KP. V doterajších dvoch kvalifikačných zápasoch nehrala, pre zranenie chýbala v nominácii. „Sledovala som duely a držala dievčatám palce.“

Na ME sa dostane víťaz každej kvalifikačnej skupiny a postupuje aj šesť najlepších tímov z druhých miest. Naše reprezentantky sú nateraz na tretej priečke. „Skupina je veľmi vyrovnaná, dá sa hrať s každým súperom, a to doma aj vonku. Rovnako nás však hociktorý z nich môže aj zdolať. Naše šance sú stále otvorené, veď kvalifikácia sa prakticky len začala, no už nadchádzajúce dva zápasy môžu veľa napovedať o postupových ambíciách,“ myslí si dvadsaťročná basketbalistka.

Šance na postup určite stúpajú aj s narastajúcou kvalitou reprezentačného kádra, do ktorého sa oproti minulej nominácii vrátilo viacero hráčok. „Teším sa, že ich uvidím po dlhšom čase,“ usmieva sa Veronika, ktorej sa tým pádom trošku skomplikoval konkurenčný boj o miesto v zostave. „Tak to nevnímam, dôležité je, aby bol náš tím čo najsilnejší!“

Študentka biomedicínskeho inžinierstva na VUT je dôležitým článkom brnianskeho družstva, ktoré sa v tejto sezóne predstavilo aj v Eurocupe. „Nedarí sa mi udržiavať konštantnú výkonnosť. Jeden zápas mi vyjde, iný zasa nie. Aktuálne sme na piatej priečke v ligovej tabuľke, čo je horšie ako minulý rok, ale dôležité zápasy máme ešte pred sebou. Verím, že sa vyšvihneme a uľahčíme cestu do playoff. Pri troche šťastia by sme mohli obhájiť bronz z minulej sezóny,“ dodala sympatická pivotka.

 

Autor: Peter Zagiba

Foto: fiba.com