Podobne ako každý rok, tak aj v tomto roku si slovenské reprezentačné výbery do 16 rokov zmerajú sily v rámci vianočného turnaja olympijských nádejí  V4. Dievčatá sa predstavia v poľskom Żyrardówe a chalani vycestujú do poľského Vroclavu.

Trénerom reprezentačného tímu do 16 rokov sa stal Martin Blaho, so svojimi zverencami sa zoznámi na trojdňovom sústredení v Prievidzi (20. – 22. decembra). Následne sa celá výprava presunie do Vroclavu, kde na nich od 27. do 29. decembra čaká trojica zápasov.

nominácia slovenskej chlapčenskej reprezentácie do 16 rokov:

hráči: Marek Foltín (BKM SPU Nitra, Daniel Chaban, Richard Lörinc, Dominik Špaňo (všetci ŠBK Junior Levice) , Maroš Janček (BKM Iskra Svit), Marek Novák (MŠK BK Žiar nad Hronom), Patrik Pažický (Victoria Žilina), Dávid Kozel (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Juraj Kret (BK JIP Pardubice/ČR), Matúš Sedlák (ALBA Berlín/Nem.), Matúš Špánik (BBK Bánovce nad Bebravou), Juraj Valentíny (BA Nymburk/ČR)

náhradníci: Hugo Kucej (MŠK BK Žiar nad Hronom), Patrik Lukáč, Maxim Matuška, Matúš Hronský (všetci MBA Prievidza)

tréner: Martin Blaho (MBA Prievidza)

program slovenskej chlapčenskej reprezentácie do 16 rokov na turnaji v poľskom Vroclave:

piatok 27. decembra o 16.00 h: Slovensko – Maďarsko

sobota 28. decembra o 16.00 h: Slovensko – Česko

nedeľa 29. decembra o 17.30 h: Slovensko – Poľsko

Ženy začali s prípravou na turnaj už v nedeľu 17. decembra v Košiciach, pod taktovkou nového reprezentačného trénera Petra Jankoviča budú trénovať do 20. decembra. Po sviatkoch sa celá výprava presunie do Źyrardówa, kde si tiež v termíne od 27. do 29. decembra zmerajú sily s trojicou súperov.

nominácia slovenskej ženskej reprezentácie do 16 rokov:
hráčky: Martina Dovčíková (ŠBK Spišská Nová Ves), Natália Filická, Miriam Ištoňová, Michaela Jendrichovská, Barbora Kolesárová, Sonia Sabovčíková, Tereza Schreiberová (Young Angels Academy), Alena Mesárošová, Petra Oborilová, Tereza Podhradská, Zuzana Vargová, Lucia Žilinská (BK ŠKP 08 Banská Bystrica), Simona Scherhauferová (AŠK Lokomotíva Sereď)

náhradníčky: Veronika Bieliková, Ema Očadlíková (AŠK Lokomotíva Sereď)

tréner: Peter Jankovič

program slovenskej ženskej reprezentácie do 16 rokov na turnaji v poľskom Źyrardówe:

piatok 27. decembra o 16.00 h: Slovensko – Maďarsko

sobota 28. decembra o 16.00 h: Slovensko – Česko

nedeľa 29. decembra o 17.30 h: Slovensko – Poľsko

Autor: Michal Duchovič

Foto: fiba.basketball