Aj kapitánka slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Sabína Oroszová sa v najbližšej sezóne predstaví pod poľskými košmi. „Práve som podpísala zmluvu s Wislou Krakov,“ zvestovala nám 25-ročná Šamorínčanka, ktorá so svojou výškou 188 centimetrov sa vie uplatniť na poste krídelníčky i podkošovej hráčky.

Po skončení uplynulej sezóny v talianskom tíme Fila San Martino, jej prvom zahraničnom pôsobisku, poškuľovala po Francúzsku, ale napokon sa rozhodla inak. „Ponúk som mala počas leta viac, ale počkala som si na najvhodnejšiu. Vnímam ju tak vzhľadom na blízkosť Poľska i dobrú úroveň tamojšej ligy. Navyše Krakov ide hrať do kvalifikácie Európskej ligy proti gréckemu Olympiacosu Pireus, čo znamená aj v prípade neúspechu minimálne štart v Európskom pohári FIBA,“ dodala Sabína Oroszová.

V Krakove začne trénovať už na budúci týždeň a vďaka nej sa slovenské zastúpenie v tamojšej „Basket Lige Kobiet“ rozrástlo na sedem osôb: Barbora Bálintová a Anna Jurčenková budú hrať v tíme Basket 90 Gdyňa, Terézia Páleníková v Šleze Vroclav, Maroš Kováčik je tréner CCC Polkowice a Štefan Svitek s asistentom Richardom Leškom budú kormidlovať Energu Toruň.      

V denníku Šport 17. 8. 2018

 

Autor: Tomáš Grosmann/denník Šport

Foto: archív SBA