Slovenská chlapčenská reprezentácia do 16 rokov prehrala v prvom zápase skupiny C na ME B-divízie s rovesníkmi z Česka v pomere 53:59. Najlepším strelcom slovenského výberu bol Samuel Horváth, ktorý zaznamenal 18 bodov.

Slovensko : Česko 53:59   (16:17,10:10,14:14,)

Slovensko: Horváth 18, Babič 6, Skubeň 4, Rákai 3, Šipkovský 0 (Mičuda 7, Šturcel 5, Erben 4, Korfanta 4, Balogh 2)

Česko najviac bodov: Houser 13, Noumeros 10, Sykora 6, Vyroubal 6

TH: 9/25 –  10/20, fauly: 20 – 21, trojky: 4 – 7

Rozhodovali: Nikolaos Somos, Simon Unsworth, Michel Glod

Michal Pešta (tréner): „Chlapcov by som chcel pochváliť za bojovný výkon, s ktorým nastúpili do dnešného prvého zápasu ME. Nástup do zápasu bol z našej strany koncentrovaný, snažili sme sa ubrániť kľúčových hráčov súpera a sústredili sme sa na obranu, aby sme nedostávali ľahké koše. V útoku sa dnes podarilo chytiť Samovi Horváthovi, ku ktorému sa pridal tím. Útočný a obranný doskok bol v dnešnom zápase z našej strany celkom dobrý. V piatej minúte štvrtej štvrtiny sme viedli o päť bodov, ale bohužiaľ sme stratili koncentráciu a súper dokázal po chýbach obrany zápas otočiť. V závere sa od nás odvrátilo aj športové šťastie, keď dokázal súper premeniť dve trojky. V zápase sa nám nepodarilo premeniť veľký počet trestných hodov, ktoré nám v závere veľmi chýbali.“