Slovenské reprezentačné výbery do 16 rokov napokon nezískali na turnajoch olympijských nádejí v poľskom Źyrardówe a Vroclave ani jedno víťazstvo, keď v záverečný deň prehrali aj stretnutia proti domácim rovesníkom.

Poľsko – Slovensko 64:45 (17:22, 13:4, 27:11, 7:8)

Body – Slovensko: Scherhauferová 20, Dovčíková 8, Žilinská 5, Ištoňová 4, Oborilová 0 (Kolesárová a Očadlíková po 3, Vargová 2, Filická, Mesárošová, Sabovčíková a Schreiberová 0)

TH: 24/17 – 4/2, Fauly: 10 – 18, Trojky: 3 – 5

Povedali po zápase:

Peter Jankovič, tréner Slovenska: „V záverečnom stretnutí turnaja sme mali fantastický štart do zápasu, kde sme si agresívnou obranou a rozumným útokom vypracovali 13-bodový náskok. Po oddychovom čase domácich sa nás Poľky pritlačili v obrane a opäť sa ukázal scenár z predchádzajúcich zápasov. Veľa stratených lôpt a ľahkomyseľné chyby ako v obrane, tak aj v útoku postavili domáci tím do pohody. Po polčasovej prestávke sme už nedokázali ani čiastočne nadviazať na výkon z prvého polčasu. Zaostávali sme vo všetkých činnostiach. Pevne verím, že nám tento turnaj bude prospešný do budúcej práce. V tomto momente nie sú výsledky až také dôležité. Videli sme ako sa hrá na medzinárodnej scéne a verím, že si dievčatá odnesú čo najviac poznatkov.“

 

 

Poľsko – Slovensko 93:67 (35:20, 23:15, 18:17, 17:15)

Body – Slovensko: Valentíny 24, Lukáč 11, Janček 5, Kret 2, Foltín 0 (Pažičký 9, Chaban 8, Hronský 6, Špaňo 2, Matuška a Novák 0)

TH: 24/20 – 22/11, Fauly: 25 – 24, Trojky: 7 – 4

Povedali po zápase:

Martin Blaho, tréner Slovenska: „Aj napriek doteraz najvyššej prehre, sme odohrali náš najlepší zápas na turnaji. Opäť sme si vyskúšali ďalších hráčov a viacero herných kombinácií v situáciách, v ktorých sme to potrebovali, pri čom ma teší fakt, že môžeme každý deň stráviť spoločným zlepšovaním sa a sledovaním, ako sa chlapci stávajú viac zohranejšími a súdržnejšími. S radosťou, záujmom a chuťou naberajú nové znalosti a zručnosti, pozorne počúvajú a lepšie chápu, čo od nich vyžadujeme. Pre spoločný cieľ sa snažia vyžmýkať maximum zo svojich možností. Každý jeden tréning, videoanalýza či zápas v predchádzajúcich dňoch nám v tomto neskutočne pomohli, pri čom verím, že takáto starostlivosť o reprezentáciu bude pokračovať aj naďalej a budeme sa stretávať častejšie, pretože v hráčskom aj realizačnom tíme sa tvorí skvelá partia, ktorá má snahu reprezentovať svoju krajinu najlepšie, ako to len bude možné.“

Autor: Michal Duchovič

Foto: pzkosz.pl