Slovenská dievčenská reprezentácia dnes odohrala záverečný zápas v rámci ME B-divízie v írskom Dubline. V zápase o 11. miesto sa stretli mladé Slovenky s tímom Holandska. Reprezentantky Holandska v ňom zvíťazili v pomere 77:50 a obsadili konečné 11. miesto. Slovensko obsadilo konečnú 12. priečku. Najlepšou strelkyňou záverečného zápasu bola v tíme Slovenska Soňa Svetlíková, ktorá zaznamenala 12 bodov.

Slovensko : Holandsko 50:77 (15:16,15:16,8:24,12:21)

Slovensko: Svetlíková 12, Bilíková 6, Fehérová 6, Martišková 4, Belušová 3 (Košarišťanová 6, Majorošová 4, Machalová 4, Sailerová 3, Oštadálová 2)

Holandsko najviac bodov: Lutje Schipholt 26, Droste 15, Pengel 9

TH: 9/16 – 9/14, fauly: 18 – 17, trojky: 3 – 4

Rozhodovali: Vladimir Tsekov, Luis Lopes, Alija Ferevski

Tomáš Kačmarik (tréner): „Vedeli sme, že dnešný zápas bude komfrontáciou holandskej výšky, sily a dominancie pod košom s našou agresivitou v obrane a rýchlosťou. S prvým polčasom nemôžeme byť spokojní, pretože sme v ňom robili príliš veľa chýb. Do druhého polčasu ako keby sme ani nenastúpili a súper nás dokázal predčiť v bodoch z protiútokov. Holandsko dokázalo zaznamenať 30 bodov po našich stratách a preskákalo nás o 30 doskokov. Na záver turnaja by som sa rád poďakoval všetkým hráčkam a celému realizačnému tímu za výkony počas celého šampionátu. Verím, že sa dievčatá budú naďalej zlepšovať a pracovať na sebe. Taktiež by som sa chcel poďakovať SBA za podmienky, ktoré nám pripravila.“