Slovenská ženská basketbalová reprezentácia vstúpila do A-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 prehrou, Bosne a Hercegovine podľahli 67:79. Ďalší zápas zvereniek trénera Petra Kováčika je na programe v stredu 15. novembra o 18.00 h, v ružomberskej Koniarni privítajú výber Islandu.

Pre zverenkyne trénera Petra Kováčika sa začalo stretnutie výborne, už po dvoch minútach viedli 7:2. K slovu sa potom však dostali aj domáce basketbalistky, ktoré odpovedali šnúrou šiestich bodov v rade. Prvá štvrtina tak priniesla vyrovnanú bitku, dlhú dobu mali v nej tesne navrch Slovenky. Lenže koncovka bola lepšia v podaní Bosny a Hercegoviny, po desiatich minútach viedli 21:16. Podobne pokračoval duel aj v druhej 10-minútovke, keď sa tímy striedali vo vedení. Lepšie opäť vyznel záver pre hráčky Bosny a Hercegoviny, prvý polčas vyhrali 41:35. Po prestávke bola mierne lepšia herná kvalita na strane domácich, ale slovenské hráčky si aj naďalej držali nádej na víťazstvo. Pred poslednou štvrtinou prehrávali tesne 51:55. Kľúčové okamihy zápasu napokon prišli päť minút pred koncom, domáca Gajičová upravila trojkou na 65:53. Slovenky ešte skúšali v závere stíhaciu jazdu, tá však úspešná nebola. Z Bosny a Hercegoviny si slovenská reprezentácia odnáša prehru 67:79

Bosna a Hercegovina – Slovensko 79:67 (21:16, 20:19, 14:16, 24:16)

Bosna a Hercegovina: Deurová 27, Gajičová 15, Vrančičová 10, Kalušičová 6, N. Deličová 2 (A. Deličová a Dziničová po 6, Brcaninovičová 5, Rahmaničová 2, Babicová 0)

Slovensko: Oroszová 24, Mištinová 12, Hruščáková 10, Felixová 4, Bartánusová 0 (Kováčiková 10, Jelenčíková 5, Dudášová 2, Hašková, Jakubcová a Janoščíková 0)

TH: 24/16 – 9/6, Fauly: 18 – 24, Trojky: 9 – 7, Rozhodovali: Jovovič (Chor.), Smiljaničová (Srb.), Emlek (Tur.)

Povedali po zápase:

Peter Kováčik, tréner Slovenska: „Po prehratom zápase sú vždy zlé pocity, ale myslím si, že na to, že sme boli spolu štyri dni spolu, tak sa hráčky veľmi snažili. Bolo tam síce dosť nedostatkov, ale myslím si, že druhý zápas bude podstatnejšie lepší. Všetko zlé, čo sa udialo, sa na dobre obráti.“

Ivana Jakubcová, hráčka Slovenska: „Určite sme sklamané po tomto zápase, pretože sme išli do neho s cieľom vyhrať. Rozhodlo to, že sme ešte neboli zohrané ako tím. Bolo to cítiť. Myslím si, že potrebujeme len trénovať a makať, aby sme sa zohrali. Potom to bude lepšie.“