Slovenská dievčenská reprezentácia do 16 rokov zvíťazila v dnešnom zápase skupiny D na ME B-divízie v Skopje. Mladé slovenky dokázali poraziť rovesníčky z Veľkej Británie v pomere 47:36. Najlepšou streľkyňou v slovenskom tíme bola v dnešnom zápase Sofia Virasztóová, ktorá zaznamenala 12 bodov.

Zajtra o 12:00 čaká naše reprezentantky posledný zápas skupiny D proti  Albánsku.

Slovensko : Veľká Británia 47:36 (4:11,22:10,14:3,7:12)

Slovensko: Virasztóová 12, Podhradská 11, Rodáková 7, Ciuttiová 0, Beráneková 0 (Moravčíková 6, Záhonácka 5, Žilinská 4, Bohušová 2)

Veľká Británia najviac bodov: Christie 10, Guidolin Duncan 8

TH: 3/9 – 17/30, fauly: 24 – 14, trojky: 6 – 1

Rozhodovali: Ognjen Jokic, Nuno Monteiro, Jayson Anthony Stiell

Richard Kamenský (tréner): „Vedeli sme, že ak dokážeme dnes zvíťaziť tak máme stále šancu na postup do bojov o 9. až 16. miesto. Myslím, že na dnešný zápas sme sa zodpovedne pripravili a mali sme prečítanú každú jednu súperovu hráčku. Prvá štvrtina sa nám príliš nepodarila, avšak v tej druhej sme sa chytili aj vďaka premieňaniu trojkových pokusov. V tretej štvrtine sme vynikajúco bránili a súperovi sme dovolili iba 3 body. Celkovo by som chcel v dnešnom zápase vyzdvihnúť našu defenzívu, keď súper zaznamenal iba 36 bodov. Dnes sme mali menej strát oproti predchádzajúcim zápasom a dokázali sme taktiež dobre doskakovať lopty v obrane aj v útoku. Sme radi, že sa nám podarilo v dnešnom dôležitom zápase zvíťaziť. Zajtra nás čaká zápas s Albánskom, na ktorý sa teraz plne sústredíme.