Slovenské reprezentantky do 18 rokov vyhrali v dnešnom zápase skupiny D ME B-divízie nad Macedónskom v pomere 76:41.

Slovensko : Macedónsko 76:41 (23:4,13:13,20:13,20:11)

Slovensko: Svetlíková 22, Fehérová 17, Sailerová 3, Martišková 2, Bilíková 2 (Tarkovičová 13, Machalová 6, Košarišťanová 5, Majorošová 3, Oštadálová 2, Belušová 1)

Macedónsko najviac bodov: Andonova 8, Spirovska 8, Shekjoroska 7

TH: 16/29 – 9/16, fauly: 21 – 22, trojky: 6 – 0

Rozhodovali: Nuno Monteiro, Mariann Miklosik, Ruslan Khaligov

Tomáš Kačmarik (tréner): „V dnešnom zápase sme mali za cieľ súpera poraziť a zachovať si šancu bojovať o postup do najlepšej osmičky. Dominovali sme vďaka agresívnej obrane a vďaka tomu sme prvú štvrtinu vyhrali o 20 bodov. Druhá štvrtina bola z našej strany slabšia a taktiež nie som spokojný s priebehom tretej štvrtiny. Nepremieňali sme šance spod koša a trápili sme sa s trestnými hodmi. V závere zápasu sme sa zlepšili a súpera sme porazili o 35 bodov. Napriek tomu musíme byť v ďalších zápasoch efektívnejší. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať a v zajtrajšom zápase si to rozdáme s Veľkou Britániou o postupové druhé miesto. Máme málo času na regeneráciu, ale napriek tomu budeme chcieť zvíťaziť aj zajtra.“