Dnes prebiehal v Mníchove žreb pred-kvalifikácie na Majstrovstvá Európy 2021. Žrebovania pred-kvalifikácie sa zúčastnili európske krajiny, ktorým sa nepodarilo postúpiť do hlavnej kvalifikácie na MS 2019. Slovenská reprezentácia bola nasadená v druhom koši spoločne s Albánskom a Cyprom.

Pred-kvalifikácia na ME 2021 začína v novembri 2017 a bude sa hrať v rovnakom termíne ako hlavná kvalifikácia na MS 2019 v Číne. Slovensko sa v skupine A stretne s tímom Macedónska a Švajčiarska.

Štyri najlepšie tímy z pred-kvalifikácie na ME 2021 (víťazi skupín plus najlepšie družstvo na druhom mieste) sa stretnú s ôsmimi tímami, ktoré sa umiestnili v kvalifikácii na MS 2019 na štvrtom mieste v skupine. Tieto tímy sa následne stretnú v štyroch troj členných skupinách, z ktorých víťazi sa kvalifikujú priamo do kvalifikácie na ME 2021.

 

Nasadenie krajín do pred-kvalifikácie na ME 2021 podľa výkonnostných košov: 

Kôš 1: Arménsko, Portugalsko, Macedónsko

Kôš 2: Slovensko, Albánsko, Cyprus

Kôš 3: Dánsko, Luxembursko, Švajčiarsko

 

Rozlosovanie skupín pred-kvalifikácie na ME 2021:

Skupina A: Slovensko, Macedónsko, Švajčiarsko

Skupina B: Albánsko, Arménsko Dánsko

Skupina C: Cyprus, Portugalsko, Luxembursko

 

Ivan Rudež (tréner): „Po skončení predkvalifikácie na MS 2019 sa pre nás začína príprava na kvalifikáciu na ME 2021. Súperi, ktorí nás čakajú v našej skupine sú kvalitatívne porovnateľní s nami. Silu Macedónska sme mali možnosť otestovať v príprave v Bratislave. Majú dobrého naturalizovaného hráča na pozícii 1 a skupinu skúsených hráčov. Myslím, že je to skupina, z ktorej sa dá postúpiť. Verím, že v novembri sa nám podarí zachovať hráčske zloženie, vrátane uzdraveného Riša Körnera, ktoré odohralo aj predkvalifikáciu na MS.“

 

Záznam žrebu ME 2021 nájdete TU