Tréner slovenskej ženskej reprezentácie Peter Kováčik zverejnil konečnú 12-člennú nomináciu na februárové kvalifikačné stretnutia o účasť na majstrovstvá Európy 2019. Na Slovenky čakajú vo februárovom asociačnom termíne dve stretnutia. Najskôr sa 10. februára o 19.00 h predstavia v Podgorici proti družstvu Čiernej Hory, o štyri dni neskôr si v Ružomberku o 18.00 h zmerajú silu s Bosnou a Hercegovinou. Známe sú aj detaily prípravy na tieto stretnutie. „Začneme 5. februára poobedňajším tréningom v Ružomberku, kde sa aj stretávame. Do piatka 9. februára sa tam budeme pripravovať, následne sa presunieme do Podgorice, kde nás čaká v sobotu zápas s Čiernou Horou. V stredu nás potom čaká dôležitý súboj s Bosnou a Hercegovinou,“ uviedol tréner Sloveniek k príprave.

Do finálnej 12-člennej nominácie na februárové zápasy sa nedostali 4 hráčky – Katarína Tetemondová, Ivana Jakubcová, Regína Palušná, Timea Sujová. „Dodržal som sľub, že zverejním finálnu dvanástku ihneď po Slovenskom pohári žien. Ten ukázal schopnosti niektorých hráčok, ktoré som sledoval. Dvanástka je zložená tak, aby sme boli pripravení na oboch veľmi náročných súperov, ktorými sú Čierna Hora a Bosna a Hercegovina. Myslím si, že súčasná nominácia je tá najoptimálnejšia, ktorú bolo možné vybrať,“ zakončil reprezentačný tréner.

Po dvoch stretnutiach A-skupiny proti Bosne a Hercegovine (67:79) a Islandu (78:62) patrí zverenkyniam trénera Petra Kováčika tretie miesto v skupine. Na európsky šampionát sa kvalifikujú víťazi skupín a šesť tímov na druhých miestach.

 

Nominácia slovenskej ženskej reprezentácie na februárové zápasy:

Rozohrávačky: Bálintová Barbora (GOOD Angels Košice), Kováčiková Nikola (MBK Ružomberok), Slamová Angelika (Piešťanské Čajky)

Krídelníčky: Páleníková Terézia (Piešťanské Čajky), Páleníková Marta (GOOD Angels Košice), Mištinová Miroslava (MBK Ružomberok), Natália Jelenčíková (BK ŠKP 08 Banská Bystrica), Remenárová Veronika (KP Brno/ČR)

Pivotky: Hruščáková Žofia (Famila Wuber Schio/Tal.), Felixová Mária (BLK Slavia Praha/ČR), Mikulášiková Rebeka (Piešťanské Čajky), Oroszová Sabína (Fila San Martino Di Lupari/Tal.)

 

program SR v kvalifikácii ME 2019:

sobota 10. februára o 19.00 h – Čierna Hora – Slovensko (Podgorica)

streda 14. februára o 18.00 h – Slovensko – Bosna a Hercegovina (Ružomberok)