Slovenská dievčenská reprezentácia do 16 rokov absolvovala tretí prípravný blok, kde sa po 4 tréningoch v Seredi presunula do maďarského Szekesfeherváru.

Na medzinárodnom turnaji naša U16 odohrala 4 stretnutia, kde ani v jednom z nich nenašla premožiteľa a tak obsadila 1. miesto na turnaji. 

MVP turnaja a zároveň najlepšia hráčka nášho tímu  sa stala Hana Jakubčeková.

Do all stars turnaja sa prebojovala bojovnými výkonmi Laura Molnárová.

 

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej  : 

V prvom rade chcem poďakovať za finančnú podporu SPP, vďaka ktorej sa tento projekt a turnaj mohol uskutočniť. 

V štyroch zápasoch sme si mohli vyskúšať obranné aj útočné veci, na ktorých sme pracovali na tréningoch a ktoré nám tak isto nefungovali na turnaji V4 v Leviciach. Mali sme v tíme zopár nových tvári a spočiatku to trošku haprovalo pri spolupráci, ale v poslednom finálovom zápase sme ukázali, akým štýlom chceme hrať. Dievčatá vyvíjali neustále tlak na loptu, boli sme v obrane nepríjemné, náš prechod do útoku bol rýchly a to by mala byť naša zbraň.

Myslím, že sme sa prezentovali kolektívnym duchom na ihrisku a taktiež dobrá partia sa rysuje aj mimo ihriska. 

Máme za sebou 3 reprezentačné zrazy, kde sme mali možnosť vidieť hráčky na tréningoch a v 9 zápasoch. Dalo nám to určitý  obraz o hráčkach a taktiež možnosť nastaviť si  základné  pravidlá v obrane a v útoku, na ktorých budeme chcieť stavať v júni v hlavnej príprave na ME v Sarajeve. 

Chcem poďakovať SBA, že nám umožnilo sa stretnúť viac krát už počas sezóny. 

 

Hodnotenie Hany Jakubčekovej :

Turnaj dopadol veľmi dobre, kedže sa nám podarilo vyhrať všetky zápasy a získať prvé miesto aj napriek tomu, že sme novo vznikajúci tím a niesme ešte dostatočne zohrané. Niektoré zápasy mohli skončiť s väčším rozdielom, pretože sme záver niekedy nezvládli a neboli sme veľmi koncentrované. Myslím, že sme sa všetky snažili hrať kolektívne a každá z nás sa dokázala presadiť či už v obrane alebo v útoku. Atmosféra bola výborná aj na palubovke ale aj mimo nej čo dodávalo nášmu družstvu veľa energie. Celkovo teda turnaj hodnotím veľmi dobre a dúfam že sa budeme každým zrazom a spoločnými tréningami zlepšovať.

 

SVK U16 – Hradec Králové   72:62  (38:15)

Body : Užovičová 17, Jakubčeková 12, Svoradová 8 (7 doskokov),  Erdélyiová 7, Valová 6, Molnárová 6 (7 doskokov), Majorošová 5, Dudonová 5 (8 doskokov), Rosa 4 (6doskokov), Paulovičová 2 (7 doskokov)

SVK U16 – Soproni Darazsak B. A.   60:54 ( 30:28)

Body : Erdélyiová 16, Svoradová 12, Jakubčeková 10 (10 doskokov), Molnárová 8 (9 doskokov), Užovičová 6 (5 ziskov), Majorošová 4, Valová 2 (5 doskokov), Michlíková 2, Paulovičová 7 doskokov

Stellazzurra B. A. SVK U16  40:98 ( 21:40)

Body : Svoradová 20, Surmanová 11, Valová 12 ( 5 ziskov), Užovičová 10, Dlugošová 10, Nagyová 9 (8 doskokov), Dudonová 8 (5 ziskov), Michlíková 5, Molnárová 5, Paulovičová 4, Erdéyliová 2, Rosa 2 (10 doskokov)

Finále :

Ratgeber Kosárlabda Akademia –  SVK U16 33:80 ( 16:37)

Body : Jakubčeková 22 (8 doskokov), Erdélyiová 11, Dudonová 8, Svoradová 7, Dlugošová 6, Valová 6, Užovičová 5, Molnárová 5 ( 15 doskokov), Rosa 4 (6 doskokov), Majorošová 3 ( 6 asistencíi) Nagyová 2, Surmanová 1 (6 doskokov)