Stredajší zápas Eurocupu v poľskom Toruni Piešťanským Čajkám vôbec nevyšiel. Napriek prehre 48:66 zostávajú Piešťanky v hre o postup do vyraďovacej časti. O ňom sa rozhodne vo štvrtok 30. novembra v rumunskom meste Sfantu Gheorge, kde budú musieť Čajky poraziť domáci celok ACS Sepsi.

Piešťanské Čajky nenadviazali na domáce víťazstvo z prvého vzájomného zápasu a na palubovke poľského klubu Energa Toruň podľahli 48:66. Čajky nezvládli najmä prvú a poslednú štvrtinu, v ktorých zaostali o 14 respektíve 13 bodov. „Príčiny vidím v nedostatočnom plnení taktických pokynov, hru ktorou sme sa chceli prezentovať sme predviedli len v určitých častiach hry a to na víťazstvo v takýchto zápasoch nestačí,“ povedala po návrate z Poľska Angelika Slamová.

Jednou z príčin prehry bola aj veľmi chabá úspešnosť streľby, ktorú mali Čajky len 32,8 percenta, zatiaľ čo domáce 54 percent. Na otázku, či išlo o streleckú smolu, alebo nervozitu z dôležitosti stretnutia odpovedala A. Slamová nasledovne: „Ťažko povedať, obe veci mali na to určite vplyv. Bohužiaľ nám chýbala aj bojovnosť na útočnom doskoku, aby sme mohli svoje strely napraviť.“

Napriek prehre majú piešťanské basketbalistky stále reálnu šancu postúpiť do vyraďovacej časti. Stačí zvládnuť posledný zápas D – skupiny Európskeho pohára na palubovke rumunského celku ACS Sepsi, ktorý Čajky doma porazili 54:52. Ak chcú Piešťanky pomýšľať na úspech, musia podať oveľa disciplinovanejší výkon. „Do ďalšieho zápasu musíme vstúpiť s maximálnou energiou v obrane aj v útoku a hrať tak po celých 40 minút. Musíme sa vyvarovať výpadkom a udržať koncentráciu cely zápas,“ pokračovala A. Slamová.

Rumunský tím im však nedá nič zadarmo a Čajky to v Sfantu Gheorge, kde ACS Sepsi sídli budú mať veľmi ťažké. Domáci celok budú podporovať zaiste plné tribúny novej modernej haly. O kvalitách Rumuniek svedčí aj stredajší výsledok, keď Sepsi prehralo na horúcej tureckej pôde Hatayu len o šesť bodov 67:73. „Vieme, že sú útočný tím. Hrajú ale veľmi jednoducho a rýchlo, takže náš úspech bude závisieť od individuálnej pripravenosti v obrane jedna na jedna a bojovnosti,“ zakončila opora Čajok.

Autor: Tomáš Horký, zdroj: piestanskecajky.sk

Foto: Facebook