Už o jeden deň vstúpia Piešťanské Čajky do zápasového kolotoča roka 2019! V piatok 4. Januára o 18:00 privítajú v Diplomat aréne v rámci Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL aktuálne jedno z najlepších európskych družstiev TTT Riga z Lotyšska.

Duel s tohtoročnými účastníčkami ženskej Euroligy sa mal pôvodne hrať na turnaji EWBL vo švédskom meste Lulea. Riga však pre kolíziu zápasov nemôže do Švédska cestovať a tak sa stretnutie odohrá v uvedenom termíne v Diplomat aréne, čo môže byť rozhodne potešujúce pre športovú verejnosť v Piešťanoch.  

TTT Riga zatiaľ v EWBL vyhrala všetkých päť zápasov a vedie skupinu B. Elitnému lotyšskému družstvu sa darí aj v ženskej Eurolige, kde je zatiaľ na štvrtej priečke svojej skupiny, keď zo siedmych zápasov štyri vyhrali a sú príjemným prekvapením súťaže. Špecifikom TTT Riga je, že vo svojom kádri má desať domácich hráčok, ktoré tvoria gro lotyšskej reprezentácie doplnené o dve kvalitné Američanky Slaughter a Peddy. „Riga má väčšinu kádra dlhšiu dobu pokope, takže sú dobre zohraní. Hrajú vysoko efektívny basketbal a budú absolútnym favoritom. Tešíme sa na konfrontáciu s momentálne top európskym družstvom,“ povedal na margo piatkového súpera tréner Čajok Richard Kucsa.

Piešťanské basketbalistky sa s TTT Riga už stretli v minulom ročníku EEWBL počas turnaja v lotyšskom hlavnom meste, kde s domácimi hráčkami prehrali 43:62. „Pamätám si, že rozhodli o svojom víťazstve už v prvej štvrtine. Teraz to ale bude úplne iný duel, náš kader je výrazne obmenený a ich je oproti vlaňajšku ešte silnejší. Chceli by sme vzdorovať čo najviac,“ uviedol kouč piešťanského družstva.  

Keďže Čajky majú od začiatku roka 2019 nabitý program, tréneri tomu prispôsobili aj tréningový proces počas vianočnej prestávky. „Vianočný tréningový režim je špecifický, ale nemohli sme si dovoliť úplne vypnúť. Hráčky plnili individuálne plány a vložili sme aj krátky kondičný mikrocyklus. Momentálne je káder kompletný a v plnej tréningovej záťaži,“ doplnil R. Kucsa.

Čajky sú zatiaľ v B-skupine EWBL na štvrtej priečke a okrem piatkového stretnutia s TTT Riga ich čaká ešte duel vo Švédsku proti Lulea Basket, kde sa predstavia 13. januára.

Autor: Tomáš Horký, zdroj: piestanskecajky.sk

Foto: Laco Duračka