Piešťanské Čajky nenadviazali na domáce víťazstvo z prvého vzájomného zápasu a na palubovke poľského klubu MKS Katarzynki Toruň podľahli 66:48 v stredajšom zápase 5. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek. Hostky nezvládli najmä prvú a poslednú štvrtinu, v ktorých zaostali o 14, respektíve 13 bodov. Najlepšou hráčkou zápasu sa stala domáca Kelley Cainová, ktorá dosiahla 25 bodov, v drese Piešťan zaujala 15-boodvá Terézia Páleníková.

Čajky nezačali svoj piaty zápas v EuroCupe dobre a po štyroch minútach prehrávali 10:3, náskok stiahli na 10:7 a domáce ho pre zmenu natiahli na 18:7, prvá štvrťka skončila nakoniec 24:10, čo pre hráčky vicemajstra značilo problémy. Druhú časť zas mali v rukách Piešťanky, po piatich minútach to bolo už len o sedem bodov a do konca prvého polčasu to skresali na rozdiel štyroch bodov – 32:28.

V tretej štvrtine prišli prvé body až po 2,5 minúte, Páleníková znížila rozdiel na 2 body. V ďalšom priebehu to bolo vyrovnané, domáce si držali náskok niekoľko bodov, avšak minútu pred záverom tejto časti hry Čajky vyrovnali na 42:42. hráčky Energa zareagovali a pridali ďalších 5 bodov. Posledná štvrtina začala 13 bodovou šnúrou domácich počas piatich minút a vidina víťazstva sa nášmu zástupcovi začala vzďaľovať. Piešťany dokázali výsledok ešte čiastočne korigovať, no z Poľska si vezú prehru 66:48.

Energa Toruň (Poľ.) – Piešťanské Čajky 66:48 (24:10, 8:18, 15:14, 19:6)

Toruň: Cainová 25 (12 doskokov), Skobelová 15, Grigalauskaitéová 11, Mansfieldová 8 (9 doskokov, 8 asistencií), Uro-Nileová 5, Rasheedová 2, Maliszewsková a Bekasiewiczová 0.

Piešťany: T. Páleníková 15, Smithová 8 (10 doskokov), Bartáková 7, Dudášová 6, Slamová, Podrugová a Kašpárková po 4, Letková, Jakubcová a Gajdošová 0.

TH: 9/8 – 6/5, Fauly: 12 – 15, Trojky: 4 – 3, Rozhodovali: Večerskis (Lit.), Larsen (Nór), Ramanjuková (Biel.)