Na ME B-kategórie v Severnom Macedónsku zdolali naše basketbalistky do 18 rokov družstvo Ukrajiny 66:51. Slovenky si tak zahrajú o konečné 9. – 12. miesto, v sobotu o 18.45 sa stretnú s hráčkami Slovinska.

Ukrajina – Slovensko 51:66 (9:13, 29:26, 41:44)
Zostava a body SR: Holíková 15, Lysová 13, Plavnická 9, Beraneková 8, Vargová a Záhornacká 5, Žilinská 4, Dovčíková 3, Oborilová a Bohušová 2, Ištoňová, Virasztóová

trestné hody: 11/15 – 11/18, fauly: 16 – 18, trojky: 2/17 – 5/20, štvrtiny: 9:13, 20:13, 12:18, 10:22.

Ján Hricko, tréner: Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, šnúrou 9:0 sme postavili základný kameň úspechu. Ukrajina začala byť agresívnejšia v druhej štvrtine a my sme v nej zbytočne prehrávali súboje jeden na jedného, čo nás stálo polčasové víťazstvo. Do druhého dejstva sme vstúpili veľmi dobre nastavení a s energiou, veľmi nám pomohol útočný doskok, veď sme doskočili až 21 lôpt pod súperovým košom. Hrali sme aktívne a baby výborne komunikovali aj v obrane. Výhra je veľmi cenná, v závere sme ukázali množstvo energie a poslednú štvrtinu sme vyhrali 22:10.