Aaryn Ellenbergová nastrieľala 31 bodov! Z toho až osemkrát namierila presne spoza trojkového oblúka. Ružomberčanky v napínavom zápase dokázali poraziť silný český Nymburk.

Úžasný basketbalový večer si v Koniarni vychutnala výborná kulisa. Prišlo 1400 divákov, ktorí videli po celý čas napínavý basketbal so šťastným koncom pre Ružomberok. Zverenky Juraja Suju po vyrovnanom úvode išli do mierneho vedenia, ktoré si s vypätím všetkých síl, aj vďaka skvelému výkonu Jefferyovej, a v druhom polčase aj streleckému koncertu Ellenbergovej, udržiavali po celý zvyšok stretnutia. Američanke Aaryn v drese MBK sekundovala 27 bodmi Wellsová z Nymburku, no napokon jej body nestačili, a Ruža si uchmatla výhru, a oplatila tak najtesnejšiu prehru Nymburku z jeho palubovky (70:71).

Prvá štvrtina zápasu sa skončila nerozhodne 21:21, pričom Češky v nej viedli už 19:14. Ruža však aj vďaka Jefferyovej, ktorá hrala vo veľkej pohode, vyrovnali stav. Druhá desaťminútovka patrila domácim, ktoré sa dostali do tesného vedenia (31:28), a štvorbodový náskok si udržali aj po polčase. Po zmene strán začali vo veľkom štýle a súperovi ušli na rozdiel 10 bodov (47:37), no Nymburk manko takmer zmazal. To už však na palubovke úradovala skvelá Ellenbergová, ktorá do druhého polčasu po nevýraznom prvom nastúpila ako vymenená, a triafala jednu trojku za druhou. V záverečnej pasáži si už Ružomberok náskok postrážil, zdolal Nymburk, pripísal si v skupine zo štyroch zápasov tretie víťazstvo, a postup zo skupiny by mu už nemal uniknúť.

MBK Ružomberok – DSK Basketball Nymburk 84:76 (21:21, 17:13, 22:21, 24:21)

Ružomberok: Ellenbergová-Wileyová 31, Jefferyová 23, Jackovecová 13, Šikšniutéová 8, Mištinová 7 (Markovičová 2, Kelčiková, Janoščíková, Belušová 0)

Nymburk: Wallesová 27, Krakovičová 17, Chomenčuková 13, Stehlíková 7, Hunková (Hošková 12, Bittarová, Sklenárová 0)

TH: 17/15 – 21/17, Fauly: 20 – 19, Trojky: 13 – 5, Rozhodovali: Proc (Poľ.), Cvetkov (Bul.) a Isašenko (Ukr.)

Povedali po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberku: „Najmä po mentálnej stránke sme zvládli veľmi náročný zápas. Nymburk potvrdil moje slová o jeho veľkej kvalite. Dostal sa do 13–bodového manka a za tri minúty bolo po ňom, reagovali na všetko, skórovali aj z ťažkých pozícií. O to viac ma tento úspech teší. Musím tiež povedať, že úplne inak sme si tento zápas predstavovali. Hlavne v obrannej fáze sa nám nepodarilo zrealizovať to, čo sme chceli. Súper nás preskákal, čo ma absolútne neteší, my sme ho ale prestrieľali.“

Autor: Michal Duchovič/mbkruzomberok.sk

Foto: Rudolf Maškurica