Prvou letnou posilou basketbalistiek Young Angels Košice by mohla byť Eva Filičková. Bývalá hráčka košickej Cassovie, ktorá naposledy pôsobila v Poprade a v lete reprezentovala Slovensko aj na Svetovej letnej univerziáde v Neapole, čaká na vývoj situácie okolo domácej arény košického klubu. Na pondelkovom rannom úvodnom tréningu na atletickom ovále mala úsmev na tvári, hoci miešaný aj so značným vyčerpaním.

Ako sa cítite na prvom tréningu v novom kolektíve?
Baby väčšinou poznám, tie mladšie síce pomenej, iba z ihriska, ale to je v poriadku. Tréning si užívam, uvidíme, aké budú tie ďalšie. Kondičnú prípravu veľmi neobľubujem, tak to aj vyzeralo, ale verím, že sa do toho postupne dostanem.

Keďže Poprad extraligu hrať nebude, boli Košice pre vás jediným prestupovým východiskom?
Viacmenej áno, pre mňa to bola posledná možnosť. Do Košíc som sa však vrátila rada, s basketbalom aj so školou som tu už nejaký desiaty rok.

Čo budete robiť popri basketbale?
Hľadám si prácu a zatiaľ budem len trénovať. Keď do práce nastúpim, uvidí sa, ako sa mi to podarí všetko skĺbiť. Teraz som doštudovala na Ekonomickej fakulte Technickej Univerzity tu v Košiciach. Som rada, že mám príležitosť tu v Košiciach hneď sa aj pripravovať na život po basketbale.

Otázna je aj budúcnosť extraligového pôsobenia Young Angels…
Ja dúfam, že sa všetky problémy vyriešia a budeme mať kde trénovať aj hrať. Zároveň sa teším na prípadnú účasť v EWBL, európsku súťaž som doposiaľ nehrala, rada by som ju okúsila.

Ak by to vyšlo, je reálny aj útok na medailu v podaní mladého kolektívu?
Určite by som chcela aj nejakú tú medailu po tých rokoch získať, takže bola by som rada, keby sa podarilo extraligu v prvom rade začať a samozrejme odohrať čo najlepšie.

Tešíte sa na pôsobenie pod trénerskou taktovkou Zuzany Žirkovej?
Poznám ju ako hráčku, no myslím si, že ako trénerka mi veľa dá.

Peter Zagiba