Reprezentačný pivot Michal Čekovský sa rozhodol odštartovať svoju profesionálnu kariéru v Srbsku, kde sa dohodol na trojročnom kontrakte s tímom FMP Belehrad.

Talentovaný 24-ročný slovenský reprezentant sa vracia do Srbska po piatich rokoch, ešte ako junior bol súčasťou slávneho BC Partizan MT:S Belehrad. Potom sa na rok presunul do Basketbalovej akadémie na Kanárskych ostrovoch, aby si následne vyskúšal americký basketbal. Štyri sezóny bol súčasťou univerzity Maryland, v záverečnom ročníku odohral 28 duelov s priemerom 6,4 bodu a 3,0 doskoku. Počas tohto leta si odbil debut aj v mužskej reprezentácii, vo víťaznom stretnutí proti Švajčiarsku v rámci predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 zaznamenal šesť bodov a tri doskoky.

Jeho nové pôsobisko je známe výbornou prácou s mladými basketbalistami, FMP Belehrad je totiž farmárskym klubom slávnejšej Crvenej Zvezdy. Okrem toho pôsobí klub aj v nadnárodnej Adriatickej lige, v ktorej zatiaľ odohral dva ročníky (9. a 8. miesto). V domácej súťaži sa predchádzajúce dve sezóny radoval zo zisku striebra.  

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan, zdroj: kkfmp.rs